דלג לתוכן העמוד
יום חמישי, 04 במרץ 2021
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

דעה: תוצאות הבחירות והשתלבות ערבים בממשלה

ניתן למנות חברי ממשלה "טכנוקרטים" ערבים, כגון: רופאים, אנשי רוח, מדענים, פרופסורים ואינטלקטואלים, הבאים מחוגים שונים מהחברה, שאינם נמנים על הנציגים הפוליטיים ולא חסר כאלה

מוראד עוודאללה

 

הבחירות כבר מאחורינו, התוצאות לא הכריעו בין המחנות והרוב המכריע של הרחוב הערבי בחר ברשימה המשותפת להיות הנציגה שלו.

במהלך מערכת הבחירות, ראינו את חברי הכנסת ממפלגת השלטון תוקפים ללא הרף את האזרחים והמצביעים מהחברה הערבית, מטילים ספק באשר לשייכות וללויאליות שלהם ומטיחים בהם כל מיני אשמות ללא הוכחה.

הם כיוונו לאוזני מצביעים ימניים פוטנציאליים, תוך כדי הכפשה של חמישית מאזרחי המדינה, והגדילו את השסע החברתי והשנאה בין הקבוצות שמרכיבות את החברה הישראלית. לא רק זאת, אלא שחלק מהם ממשיכים גם עכשיו בקמפיין ההכפשה הזה.

התוצאה לא איחרה לבוא. במפתיע או שלא במפתיע, ומבלי להיכנס לסיבות אשר גרמו לאחוז ההצבעה הגדול של החברה הערבית, הרשימה המשותפת הפכה להיות המפלגה השלישית בגודלה בכנסת והפכה לשחקן בזירה הפוליטית הישראלית שאותה ואת תמיכתה צריכים. או שלא.

כדאי להזכיר, כי הראשון שנעזר בשירותי הרשימה המשותפת בהרמת האצבע או בהימנעות מהמלצה אצל הנשיא, היה לא אחר מאשר כבוד ראש הממשלה, בנימין נתניהו. זה היה בשנת 2008 כאשר ביקש מחברי הכנסת הערביים שלא להמליץ על חברת הכנסת ציפי לבני לראשות הממשלה. רק שהפעם התמונה הפוכה.

דא עקא, כחול לבן, אשר נציגיו לא התביישו לפנות אל המצביע הערבי ערב הבחירות ולבקר בכפרים ובערים ובחוגי הבית השונים לצורך קבלת תמיכתם, עכשיו מתביישים להודות שהם נשענים על קולות הרשימה המשותפת. הגישה הזו גרמה, כנראה, לחלק מנציגי הרשימה המשותפת שלא להמליץ על מר בני גנץ אצל הנשיא.

מאז יום הבחירות שומעים אנו כי שני המחנות היריבים מתקיפים זה את זה על רקע ההישענות על קולות הערבים. ח"כ יריב לוין מהליכוד אומר שאין לו בעיה עם הקהל הערבי וכי הבעיה שלו היא עם הנציגים שלהם בכנסת. גם חלק גדול מחברי הכנסת של כחול לבן מחזיקים באותה דעה.

לדעתי, הרחוב הערבי יסרב לקבל הכתבה של מי ייצג אותו בכנסת. הנתון הוא, כי החברה הערבית בחרה ברשימה המשותפת להיות הנציגים שלה. יחד עם זאת, לכל מי שחפץ בשיתוף פעולה של החברה הערבית, ומעוניין בכך נציגים מהחברה הערבית ישתלבו הן בממשלה והן בקבלת ההחלטות ברמה הלאומית, הרי ניתן למנות חברי ממשלה "טכנוקרטים" ערבים, כגון: רופאים, אנשי רוח, מדענים, פרופסורים ואינטלקטואלים, הבאים מחוגים שונים מהחברה, שאינם נמנים על הנציגים הפוליטיים ולא חסר כאלה.

שילוב ערבים בזרועות הממשל יביא ל"סינדול" של כל מי שתוקף את החברה הערבית ויחשוף את הפרצוף האמתי של הדו-פרצופיים והמתייפייפים מכול הסקטורים והזירות הפוליטיות למיניהם. צעד זה מחייב שיתוף פעולה מכל קטבי הזירה הפוליטית.

 

מוראד עוודאללה

עין נקובא

einmuard@gmail.com

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?