דלג לתוכן העמוד
יום חמישי, 28 בינואר 2021
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

דרישה: 60 מליון שקל לשיקום מאסף כסלון

המועצה האזורית מטה יהודה דורשת ממשלת ישראל לקחת לאחריותה את קו הביוב מאסף כסלון ולהשקיע בו כ-60 מליון שקלים, במטרה להכשירו לעומסים הצפויים בו. לטענת גורמי התכנון במטה יהודה שורה של פרויקטים חדשים אמורים להתחבר לקו הביוב שאינו יכול לעמוד בעומס הצפוי.

מהנדסת המועצה, מיכל נאור-ורניק, אמרה השבוע כי במהלך החודש האחרון התקיימו דיונים בתכנית המתאר החדשה של מטה יהודה. “לפני כחודש התקיים דיון על החלק התיירותי ואתמול התקיים דיון בנושא החקלאי. ההחלטה הייתה לאשר להפקדה את התכנית שלנו, אבל עם הרבה מאוד סייגים שאנו לא יודעים אותם. נקבל את ההחלטה בתוך יומיים שלושה ואנו מקווים לטובה".

בהמשך לאישור שניתן היום להקמת 600 יחידות דיור במערב אבו גוש אמרה נאור-ורניק כי מטה יהודה תעמוד על כך שהממשלה תיקח לאחריותה את קו הביוב מאסף כסלון.

כיום מתוכננים שורה ארוכה של פרויקטים להתחבר לקו הביוב, שהוקם לפני עשרות שנים על ידי מטה יהודה, במטרה לאסוף את השפכים של המושבים באזור ההר הגבוה. בפרויקטים אלה, הנמצאים במבשרת ציון, אבו גוש, וקרית יערים, ובנוסף ההרחבות הצפויות במטה יהודה, צפויות להתגורר עוד אלפי משפחות, דבר שצפוי להביא לקריסת קו הביוב.

"התכנית מעמיסה עוד על קו מאסף כסלון והתנאי שהצבנו הוא, שהמדינה תתקצב, תתכנן ותבצע את הקו הזה בעלות של 60 מליון שקלים”, אמרה נאור-ורניק. 

 

פתח ניקוז. ביוב

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?