דלג לתוכן העמוד
יום רביעי, 18 בספטמבר 2019
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

החברה להגנת הטבע: נתנגד להרחבת קרית יערים

החברה להגנת הטבע הודיעה כי תתנגד לתכנית של קרית יערים להתרחב לשטחים במטה יהודה, וזאת בהמשך לדיון שהתקיים בשבוע שעבר בוועדה הגאוגרפית של מחוז ירושלים.

קרית יערים, בקשה להעברת שטחים ממטה יהודה

כזכור, בשבוע שעבר דיווח שבועון "בקיצור" כי בישיבת הוועדה הגאוגרפית לנושא גבולות (29.5) "אישרו" נציגי קרית יערים כי בכוונתם לקדם במסדרונות משרד הפנים, מנהל התכנון והותמ"ל (הוועדה הארצית לתכנון ולבנייה של מתחמים מועדפים לדיור) הפקעת שטחים ממטה יהודה וזאת לצורך הקמתן של 1200 יחידות דיור לציבור החרדי האנגלוסכסי. במקביל הודיעו נציגי קרית יערים כי בכוונתם לתבוע חלוקת הכנסות משטחי המסחר והתעשייה של מתחם ג.ג. בנווה אילן, הנמצאים כיום בשליטת מטה יהודה.

ראש המועצה האזורית מטה יהודה, ניב ויזל, הופתע מההודעות החד-צדדיות של נציגי קרית יערים והגיב בנאום חריף על הצורך בשמירה על שטחים ירוקים ועל האופן שבו היישוב החרדי מתנהל מול מטה יהודה. ויזל הודיע כי ישקול מחדש את האישור שניתן להרחבת קו הביוב מאסף כסלון, העובר כולו בשטחי מטה יהודה. יש לציין כי הרחבת קו הביוב היא תנאי מוקדם לקבלת היתרי בנייה עבור יחידות הדיור הנוספות בקרית יערים.

כעת מצטרפת החברה להגנת הטבע למתנגדים לצעדים של קרית יערים. רכז הרי יהודה בחל"ט, אברהם שקד, אמר השבוע: “תכניות ההרחבה של קרית יערים זו המצאה של המושחתים ביותר בין שרי הממשלה. שר הפנים, העבריין המורשע, אריה דרעי מנסה למלא את הבטחתו להרחבת היישוב בכוח ולהפוך אותו לעיר מיותרת בהרי יהודה. ניאבק בזה עד חרמה, העובדה שמשרד הפנים עומד מאחורי המהלך זה בהחלט טעם לפגם".

שקד מתח ביקורת על ההסכם שחתם ראש המועצה האזורית מטה יהודה לשעבר, משה דדון, עם קרית יערים: “מטה יהודה בזמנו עשתה טעות קשה עם ההסכמים שלה באזור הזה, במיוחד עם קרית יערים. זו הייתה טעות קטלנית. סוף כל סוף קלטו במטה יהודה את המשמעות של האיום ואני חושב שראש המועצה הנוכחי מבין את המצב ופועל כנדרש, תוך ניצול כל כלי שיש ברשותו כדי למנוע את המהלך. לא יתכן שקרית יערים או כל עיר אחרת תוכל לפגוע ללא התחשבות ברשות מקומית שכנה ובנכסיה, בין הכלכליים ובין הנופיים והתיירותיים, וזאת על ידי תלישת חלקים מאבריה".

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?