דלג לתוכן העמוד
יום רביעי, 10 באוגוסט 2022
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

החיים במרוץ

כולנו מתמודדים עם אתגרים, תחרויות, ואף תמרונים בין סדרי עדיפויות. לעתים המרדף הבלתי-פוסק לא מותיר פנאי לעצור רגע ולעכל את החוויות הרגשיות שלנו במקביל, אולם עולמנו הרגשי לא מפסיק להתקיים וגם מתחת לפני השטח הוא זקוק לעיבודים שלו, לעיכול הרגשי, אשר יש לו קצב משלו. את הביטוי להלך רוחנו נמצא בחלומות, אשר מצליחים לבטא ולשקף את מה שלא מתאפשר במציאות עצמה, ובכך משרתים אותנו החלומות כערוץ ריפוי טבעי, העומד לרשותנו מידי לילה בשנתנו.

הפעם בחרתי להביא שני חלומות. חלום אחד - מיוחד של אישה מיוחדת, המתמודדת עם אתגרים למכביר בחייה, אשר נחלם בתקופה עמוסת משימות כשאי-ודאות לצידן. לנגד עיניה עמד פרויקט חשוב שעליו הוסיפה ושאלה "האם החלום מעיד על כך שאצליח"?

החלום השני המובא כאן, של אישה, אשר גם במציאות משתתפת בקביעות בתחרויות ריצה , במרתון ובאימונים מפרכים לקראת כל מרוץ. גם בחייה האישיים היא מצויה תמיד "במרוץ נגד הזמן", תחת לוח זמנים עמוס – אם ל-3 ילדים, מתמודדת עם קריירה תובענית, משלימה לימודים ועוד.

בסופו של כל חלום מובא הפענוח שלי, כפי שכתבתי לחולמות, ובהנחה שרבים מקוראיי יוכלו להזדהות עם החלום ופירושו, כמקור להשראה.

 

סוס מבריק

ד' כותבת: "בחלום עמד סוס יפה, מבריק, רחוץ ונקי, בצבע שחור. פניו היו לצד שמאל.

מישהו שם עליו כזה בד לבן, עם מספר שחור (אינני זוכרת את המספר, אינני זוכרת את האיש), אבל הכינו אותו למרוץ, כמו בתחרויות.

מישהו אמר את שמו של הסוס, וכאילו שהיה ברור שמדובר בסוס מובחר, שמהמרים עליו שיזכה.”

 

זוהרית: החלום משקף את החוויה הרגשית שלך במשלים וסימבולים, וכיצד את חשה שישנו מרוץ (סוס מרוץ) - המרוץ נגד הזמן, האתגרים והמטלות בחייך.

יחד עם זאת, את מרגישה שלמרוץ הזה יש כיסוי (בד לבן) - כלומר: סיבות לגיטימיות להיות המצב כפי שהוא, וגם מעורבים חישובים והערכות קרות שצריכות להילקח בחשבון (מספר שחור).

החלום מתאר שתחושתך האינטואיטיבית החזקה (פני הסוס לצד שמאל) היא שלרשותך כוח חזק ומוטיבציה לעבוד על זה שתצליחי (כוח סוס), עם התחכום המנטלי (מבריק),

ועם סיכויים טובים לנצח את ה"מירוץ" (סוס יפה, מבריק, מובחר שמהמרים עליו).

כאן עולה השאלה החשובה ששאלת: האם החלום אומר לנו שתנצחי ב"מירוץ"?

החלום איננו נבואי מובהק, משום שמופיעה בו תמונת מצב כסימבול/משל (המהווים כיסוי והסתרות של תת-המודע). בנוסף: בחלום איננו יודעים אם הסוס זכה במרוץ, אלא את הפוטנציאל שלו לזכות.

מדובר בחלום של הדרכה מתבונתך הגבוהה, המשקף את ההבנה האינטואיטיבית שלך שהסיכויים טובים, באמצעות חזיון בתמונת מצב סימבולית. אינך מקבלת את התשובה הברורה (אם הסוס ניצח במרוץ), משום שההתמודדות עם המציאות בזמן אמת היא חלק מכל העניין. אם ניקח את זה בהקבלה למרוצים - לא היה טעם בהתמודדות הספורטיבית במרוץ, לו היינו יודעים מראש את תוצאותיו. נכון?

לא נותר אלא לחוות את המציאות עם סימני השאלה שבה, את ההתרגשות והאתגר הספורטיבי שבהכנות והתמרונים (לרבות תחושת ההימור), להבין שהשקעת כמיטב יכולתך בעבודה (כוח סוס), ובסופו של תהליך לשחרר ולסמוך על הסוס המבריק, לתת בו אמון....

 

מרטון במסלול החיים

א' כותבת: “בחלום ראיתי את עצמי רצה עם קבוצת הריצה שאני מכירה מהמציאות (אתם אני משתתפת בקביעות באימונים). אלא שהמסלול וכל המתרחש בו היו שונים ממה שקורה בדרך כלל במציאות. בתחילת המסלול משום מה הגענו לבית הילדות שלי... ראיתי את הבית תוך כדי ריצה, ולא רציתי להתעכב. בהמשך ראיתי את גן הילדים של הבן הקטן שלי, ובהמשך את מקום העבודה הקודם שלי. במהלך הריצה רצו ליידי כל מיני דמויות (לא מוכרות שהתחלפו) ובפרק זמן מסוים התלבטתי האם להתעכב בגלל מישהו שנדמה היה לי שהוא מתקשה לרוץ, או להתקדם בקצב המהיר יותר שלי, בשביל לאתגר אותו להתאמץ יותר. באופן מפתיע הופיעו בחלום גם דמויות של אנשים שבמציאות היו שייכים בעבר לקבוצת הריצה הזו, אך נטשו אותה.”

זוהרית: החלום משקף את החוויה הרגשית שלך במסלול החיים, וכיצד את מרגישה בעשייה מתמדת, מתקדמת ולא מתעכבת – לא מתעכבת מול זיכרונות העבר (בית ילדותך), אך גם לא מול חוויות האימהות בהווה שלעיתים מסבות את תשומת ליבך (גן הילדים של בנך הקטן). החלום מתאר כיצד את שואפת קדימה, ולא רק לשם ההישגיות האישית, אלא בהנחה שזה מאתגר את ה"חלשים ממך" (הדמות שרצה לידך ומתקשה בריצה).

החלום מסב את תשומת ליבך לרעיון שאפשר לעיתים להשתחרר מהמחויבות ל"מרטון" הזה – יש אנשים (שרצים לצידך בסוף החלום) אשר עזבו וחזרו – מצב הנתון לבחירה.

חלומות פז מבורכים !

זוהרית רובין

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?