דלג לתוכן העמוד
יום שישי, 10 ביולי 2020
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

"היא הייתה אדם רוחני, אדם גדול, אדם של אהבה"

בת מושב בית זית, מיכל סלה ז"ל, נרצחה על פי החשד בידי בעלה, והותירה תינוקת בת 8 חודשים. אחותה, פעילת הציבור, לילי בן עמי. "אנחנו צריכים לשים סימני שאלה מה המדיניות של המדינה, איך אנחנו עוצרים את האלימות הזאת?"

מיכל סלה ז"ל

אבל כבד נפל הלילה על מושב בית זית עם היוודע דבר הירצחה של בת המושב, מיכל סלה ז"ל. סלה תובא למנוחות בשעה 16:00 בבית העלמין של המושב.

מהודעת המשטרה עולה כי אתמול (3.10) בשעה 19:00 לערך הוזעקו שוטרים לבית בישוב מוצא תחתית בעקבות דיווח שהתקבל במשטרה אודות חשש לחייהם של גבר ואישה המתגוררים במקום.
השוטרים שהגיעו לבית, איתרו במקום אישה כשהיא ללא רוח חיים וגבר כשהוא במצב קשה כשעל גופם סימני דקירה. שניהם בשנות ה-30 לחייהם. מחקירה ראשונית, עולה החשד לרצח וניסיון התאבדות, וכן אותרה בזירה סכין באמצעותה עפ"י החשד בוצעה העבירה.
חוקרי המעבדה לזיהוי פלילי של המשטרה נמצאים בזירה והחלו במלאכת איסוף הראיות והממצאים.

בתוך זמן קצר נודע כי הנרצחת היא מיכל סלה, 32, עובדת סוציאלית, בת מושב בית זית, שגדלה במושב ןהדריכה בקן הנוער העובד שבו.

מיכל ז"ל הכירה את בן זוגה, החשוד ברציחתה, במסגרת עבודתם המשותפת עם נוער בסיכון בירושלים. לבני הזוג תינוקת בת 8 חודשים. מעצרו של הבעל הוארך היום עד ליום חמישי וצו איסור פרסום הוטל על שמו ועל פרטים מן הפרשה עד ליום ראשון.

השכנה שאליה הביא החשוד ברצח את בתם התינוקת סיפרה הבוקר ל-YNET את שאירע: "ראיתי גבר עטוף בשמיכה או סדין, מחזיק תינוקת ויושב על הרצפה ליד הדלת. הוא אמר 'אני ואשתי ניסינו להתאבד. אני צריך עזרה, תביאי כוס מים ותקחי את הילדה'". היא הוסיפה כי הבעל "היה פצוע, אבל נראה בסדר גמור מבחינת השיח. הוא לא נראה נסער או מבולבל, יותר כמו אדם במצוקה שמבקש עזרה. לאט לאט הבנתי שהוא איבד את ההכרה”.

בן זוגה של השכנה, שהגיע למקום מאוחר יותר, סיפר ל-YNET את גרסתו לאירוע: "חזרתי הביתה וראיתי גבר שוכב על הריצפה עם דם. שאלתי אותו מה הוא עושה פה והוא אמר לי 'אני צריך עזרה, תעזרו לי'. נכנסתי הביתה וראיתי את אשתי עם תינוקת חצי עירומה. השכן הזעיק את המשטרה, שהגיעה לדבריו תוך כמה דקות, ולאחר מכן הגיעו צוותי מד"א. המשטרה עלתה לדירה למעלה וגילתה שם את האישה. טיפלנו בילדה בינתיים, נתנו לה קצת לאכול, לשתות, מה שיכולנו. אחרי זה רחצנו אותה וביקשנו מאחד השכנים טיטול. מד"א לקחו אותה ואחותה של האם לקחה אותה".

אחותה של הנרצחת היא פעילת הציבור ממושב בית זית, לילי בן עמי, שהייתה מועמדת לכנסת מטעם מפלגת העבודה בבחירות לכנסת ה-21 ועובדת כמורה בתיכון עין כרם. (גילוי נאות: לילי בן עמי נמנית על צוות כותבי המאמרים בשבועון "בקיצור" )

"אם זה קרה למשפחה שלנו זה יכול לקרות בכל מקום", אמרה הבוקר לילי בן עמי, "אנחנו משפחה תומכת ואוהבת וקרה לנו הדבר הקשה מכל. האסון הזה חוצה מעמדות, קבוצות, ואם זה קרה, אנחנו צריכים לשים סימני שאלה מה המדיניות של המדינה, איך אנחנו עוצרים את האלימות הזאת".

אחות נגה הוסיפה: "היא הייתה אמא והייתה חברה והייתה אחות שלי והייתה בדם שלי ובנשמה שלי והחיים לא יהיו אותו דבר, אני בטוחה בזה".

האח אביהוא סיפר: "קשה לי לדבר עליה בלשון עבר, היא הייתה אדם רוחני, אדם גדול, אדם של אהבה. היא הייתה יותר מאחות".

שבועון "בקיצור" משתתף בצערה הרב של לילי בן עמי ושל בני המשפחה. 

 


 


 

 

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?