דלג לתוכן העמוד
יום שבת, 20 ביולי 2024
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

היכן אתם?

אמנית מיד חריף הקימה מיצג הזדהות עם משפחות החטופים והנעדרים בהשראת הציור השבועי לילד

המיצג ברחבת הדשא ביד חריף (צילום: יחצ)

"היכן הם?" זו הייתה השאלה שניקרה במוחה של האמנית והיוצרת לימור אליאס סינואני כאשר ניסתה להירגע מאירועי ההתקפה הנפשעת על יישובי עוטף עזה. היכן הם החטופים והחטופות אשר נלקחו על ידי ארגון הטרור חמאס, ובהם תינוקות, ילדים וילדות, נערים ונערות, נשים, זקנים, גברים וחיילים וחיילות.

לימור, 53, תושבת תעוז, נשואה ואם לשלושה ילדים, אחד מהם חייל בחטיבת הקומנדו, היא בוגרת מכללת "שנקר" ומנחה לרישום וציור במרכז לאמנויות האזורי של מטה יהודה ביד חריף.

לימור מספרת: "בכל שבת, בעת קריאת העיתון, אני דואגת לסיים עם "הציור השבועי לילד" של ג'קי ז"ל. זה הפך למנהג קבוע במשך שנים. בשבת השנייה מאז פרוץ המלחמה, לא הצלחתי להכיל את כתבות העיתון, ניגשתי היישר לציור השבועי. תיכף עלתה בי המחשבה על החטופים, היכן הם?".

לימור החלה לרשום את התמונה שעלתה בה. מתוך האיור עלתה עזה על מבוכיה ובתיה הצפופים אשר ביניהם כלואים החטופים והחטופות האומללים, המייחלים לרגע שבו ייחלצו מידי הטרוריסטים הרצחניים. בעידודה של מנהלת מחלקת התרבות ויד חריף, יוכי פחימה, היא החליטה לשכפל את היצירה ולהוסיף בראשה את שמות החטופים והחטופות, הנעדרים והנעדרות, וכך יצרה עשרות איורים שכל אחד מהם מוקדש לאחד מהחטופים או החטופות, שהצטברו לכדי מיצג מצמרר.

"המיצג והתמונות מבטאים את ההיפך מהציור השבועי לילד", אומרת לימור, " הציור בעיתון הוא החלק המהנה, המאתגר והמסקרן. המיצג מציג איור של עזה, צפופה, אפרורית ומורכבת מול חוסר הידיעה היכן בדיוק מוחזקים החטופים והחטופות ואיך ניתן יהיה לחלץ אותם. התחושות הם חוסר אונים, עצב, חרדה ודאגה עמוקה".

במרכז האמנויות יד חריף החליטו לאמץ את האיורים של לימור והפכו אותם למיצג המבטא את הדאגה העמוקה למשפחות החטופים והנעדרים. תלמידי המרכז מוזמנים להגיב על המיצג ולרשום את חוויותיהם בסמוך לאיורים.

ביום ראשון השבוע (12.11) נחנך המיצג בהשתתפות ראש המועצה ניב ויזל, מנהלת אגף חברה וקהילה, שלהבת מרכוספלד, עובדי מועצה וקהל של הורים ותלמידים. נגני הקונסרבטוריון ביד חריף ביצעו מספר קטעי נגינה וריגשו בביצוע מיוחד לשיר "אלוהים שלי רציתי שתדע".

"אנו נמצאים בימים הכי קשים שלנו ותפקידנו היום לחזק אחד את השנייה", אמר ראש המועצה, ניב ויזל, "כולנו פה במטה יהודה מקווים ומתפללים יחד שכל השמות והפנים של 239 החטופים, ילדים וילדות, נשים וקשישים וחיילות וחיילים שיחזרו אלינו במהרה ובשלום. כולנו פה מצפים לבואם הביתה, ומצטרפים לזעקה: היכן את? היכן אתה? היכן אתם ?".

המיצג פתוח לקהל בימים א׳-ה׳ בין השעות 16:00-18:00 . הציבור מוזמן.

 

 

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?