דלג לתוכן העמוד
יום ראשון, 16 ביוני 2019
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

היסטוריה במטה יהודה: מנכ"לית מועצה

מנכ"לית המועצה, יעל אברמן-טאובין עם ראש המועצה, ניב ויזל

יעל אברמן-טאובין, 36, נבחרה למנכ"לית המועצה האזורית מטה יהודה. המינוי הוצג לפני מליאת המועצה וזכה למחיאות כפיים. המליאה אישרה את שכרה שיעמוד על 80-90 אחוזים משכר בכירים.

יעל, 36, אמא לשלושה ילדים, בעלת תואר שני במדעי המדינה, היא זוכת פרס גולדמן לחוקרים המשלבים בין עשייה ציבורית ומחקר לעבודת התיזה, היא בעלת ניסיון רב בניהול פרוייקטים ותוכניות במגזר הפרטי ובעמותות. לפני שנתיים וחצי נבחרה יעל למנהלת הקהילה בקיבוץ מעלה החמישה ברוב של 88% וזאת כאשר הייתה בחודש השמיני להריונה.

מיד לאחר בחירתה לתפקיד מנהלת הקהילה אמרה יעל ל'בקיצור': “בקיבוצים רבים מקובל להביא מנהל חיצוני לתפקיד זה. בחרתי לפעול ולהשפיע במקום בו אני חיה".

יעל היא פעילה פמיניסטית בנושא קידום השתתפות נשים בפוליטיקה המקומית והארצית, וייסדה את ארגון 'הרי את' לשוויון מגדרי במטה יהודה ואת ארגון 'מקומי' בגוש יישובי ההר במטה יהודה. לאחרונה הייתה שותפה בתנועת 'מטה 57' בניסיון לעודד נשים להציג מועמדות למליאת המועצה האזורית מטה יהודה ולוועדים המקומיים ביישובים.

בבחירות האחרונות היא שימשה כמנהלת מטה הבחירות של ראש המועצה הנבחר, ניב ויזל ואמרה: "ניב הוא המועמד המתאים והראוי ביותר ועל כן אך טבעי שבחרתי לקחת חלק בקידומו לכהונה כראש מועצה. ניב הצליח במציאות משברית להביא לתוצאות והצלחות והכל ביושרה והגינות. אני משוכנעת כי יחד עם תושבי מטה יהודה נדע להצעיד את מטה יהודה קדימה לעידן של עשייה ושגשוג".

יעל תחליף את ממלא מקום מנכ"ל המועצה, פיני תורן, שיעבור לשמש כעזורו האישי של ראש המועצה.

יש לציין כי עם בחירתה של מנכ"לית למטה יהודה, גדל עוד יותר היקף הנשים התופסות במועצה עמדות ניהול בכירות. כיום עומדות נשים בראשות רוב האגפים במטה יהודה ובהם: מהנדסת המועצה, היועצת המשפטית, אגף הפיתוח, אגף התקשוב, אגף הרווחה ואגף חברה ונוער. 

 

 

 

 

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?