דלג לתוכן העמוד
יום ראשון, 26 במאי 2019
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

"הירוקים מנעו העברת מכללות צה"ל לירושלים"

"אף אחד לא רוצה לחתום על סגירת תחנת שידור". לפיד (משמאל) באחוזת בית הכרם

תת אלוף במיל' ד"ר אפרים לפיד התארח במועדון האקטואליה בבית הדיור המוגן, אחוזת בית הכרם, וסיפר על העברת הגופים של המכללה הצבאית וגלי צה"ל לירושלים. לפיד יליד תל אביב, בוגר יחידת המודיעין 8200, שימש גם כדובר צה"ל ולאחר מכן כמפקד גלי צה"ל. כיום משמש כאיש תקשורת , חוקר היסטוריה ציונית-יהודית, עוסק בהוראה, הרצאות ומחקר בישראל ובעולם.

בביקורו התייחס לפיד להחלטה להעביר את המכללות של צה"ל מגלילות בהרצליה, לעין כרם בירושלים. החלטה שעוררה התנגדות בקרב "הירוקים": "רצוי מאוד שהמכללה תחזור לירושלים. רצו שקצינים צעירים יחיו בירושלים. שר הביטחון הפורש, ליברמן, דחף לכך, אבל עקב התנגדות "הירוקים" מהלך זה נעצר".

לפיד התייחס גם לשמירה על תחנת גלי צה"ל והעברתה לירושלים. “בנוגע לגלי-צה"ל, מכיוון שהיא תחנה ציבורית אני רואה לנכון שמקומה יהיה בירושלים. אף אחד לא רוצה לחתום על סגירת תחנת שידור ציבורית. הרמטכ"ל גדי אייזנקוט שסיים לאחרונה את תפקידו, היה אמיץ מאוד בהשוואה לרמטכ"לים קודמים ורצה שגלי צה"ל תוצא מרשות הצבא אך שר הביטחון לא הסכים. להערכתי לא נראה גם שר ביטחון וגם רמטכ"ל שירצו לסגור את גלי צה"ל", אמר לפיד.

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?