דלג לתוכן העמוד
יום שישי, 29 במאי 2020
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

הישגים לנבחרת ישראל בפיזיקה באולימפיאדת אסיה באוסטרליה

חברי נבחרת ישראל בפיזיקה לאולימפיאדה האסייתית (ליעד רובניק טויטש – שניה מימין). צילום: מרכז מדעני העתיד.

נבחרת ישראל (נוער) בפיזיקה חזרה לאחרונה מהאולימפיאדה האסייתית לפיזיקה עם שלל מדליות. בין חברי הנבחרת נמצאת גם התלמידה תושבת מטה יהודה, ליעד רובניק טויטש.

האולימפיאדה בפיזיקה מתקיימת משנת 2000 ומדינת ישראל מתחרה במסגרת זאת החל משנת 2001. השנה התקיימה האולימפיאדה האסייתית באוסטרליה והשתתפו בה 200 תלמידים מ-25 מדינות.

משרד החינוך ומרכז מדעני העתיד של קרן מיימונידיס מובילים את הכשרת התלמידים להשתתפות באולימפיאדות השונות במסגרת מיזם משותף.

חברי נבחרת ישראל בפיזיקה שייצגה בכבוד את מדינת ישראל באולימפיאדה הם: אביב טילינגר (ביה"ס הדמוקרטי ע"ש יעקב חזן, כוכב יאיר) - מדלית זהב, אייל וולך (ביה"ס מוסינזון, הוד השרון) - מדלית כסף, ערן מן (ביה"ס מקיף צפית, כפר מנחם, מ.א. לכיש ) - מדלית ארד, עומרי רבד (ביה"ס מקיף צפית, כפר מנחם, מ.א. לכיש) – צל"ש, ליעד רובניק טויטש (ביה"ס ליד האוניברסיטה בירושלים, מ.א. מטה יהודה, מושב אשתאול), טדי קלייטמן (ביה"ס שרת, נתניה), זיו כהן (עירוני ב' ע"ש רבין, מודיעין), יהונתן חסון (ביה"ס הכפר הירוק, רמת השרון).

נבחרת התלמידים שהשתתפו באולימפיאדה האסייתית לפיזיקה הוכשרה במרכז חוסידמן לנוער שוחר מדע שבאוניברסיטת בן גוריון בנגב. המנהל האקדמי, פרופ' חזי יוסף. הצוות שליווה את נבחרת ישראל בפיזיקה באוסטרליה: ראש המשלחת, ניצן ארצי, מדריכי הנבחרת - גור פרי ובן פיינשטיין והיועצת החינוכית, דגן אשש.

מנכ"ל משרד החינוך, שמואל אבואב: "אני מברך את הנבחרת על ההישג המרשים שלה. הפיזיקה הוא אחד ממנועי הקטר החשובים של המדע, ולכן אנו רואים בו תשתית חשובה להשקעה. במסגרת התכנית הלאומית אנחנו פועלים לחזק את הלימודים במסלול של 5 יחידות לימוד ולהגדיל את מספר הלומדים בו כדי להמשיך ולהצעיד את מדינת ישראל קדימה".

מנכ"ל מרכז מדעני העתיד, אלי פריד: "נבחרת ישראל בפיזיקה הביאה גאווה רבה למדינת ישראל. ההישגים המרשימים של חברי המשלחת הם תוצאה של מאמץ והתמדה יחד עם הכשרה מקצועית ברמה הגבוהה ביותר לה הם זוכים. התלמידים שלנו מפגינים יכולות ברמה גבוהה למול תלמידים מכל העולם ובכוונתנו להמשיך להעניק להם כלים איכותיים, שיסייעו להם לפרוץ את הדרך ולהגיע להישגים אישיים ולאומיים".

במשרד החינוך ובמרכז מדעני העתיד הוסיפו: "אנו נרגשים לקראת אירוח האולימפיאדה הבינלאומית בפיזיקה בישראל בקיץ הקרוב בהשתתפות עשרות מדינות ברחבי העולם ומאחלים לחברי נבחרת ישראל, שימשיכו להצליח ולהוביל".

נשיא אוניברסיטת בן גוריון שבנגב, פרופ' דניאל חיימוביץ: "גאים בתלמידי נבחרת הפיזיקה הארצית על זכייתם והישגיהם. מרכז חוסידמן מוביל את פעילות הנבחרת ויחד עם המאמן וצוות המדריכים המצוין משקיעים בתלמידים ומכוונים אותם למימוש יכולותיהם להצלחה ומצוינות. הזכייה הינה תוצאה של מסירותם הרבה של התלמידים וכל המעורבים בעשייה".

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?