דלג לתוכן העמוד
יום רביעי, 15 ביולי 2020
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

הכל בראש

המרכז לאמנויות "יד חריף" מציג את תערוכת "ניקוי ראש" המוקדשת ליצירותיהם של מטופלים בעמותת "בית אור אביבה" המפעילה קהילות טיפוליות באזור התעשייה הרטוב א' ובאילנות. התערוכה מציגה דיוקנאות אישיים של ראשים שונים, כ-30 תמונות וכ-40 פסלונים, ומנסה לאפשר לצופים מעין חור הצצה לתוך נפשם ומציאות חייהם של הדיירים בקהילה.

המנחה, רות אשכנזי מימרוד, מאמנת באמצעות אמנות, אומרת כי דרך הראשים מסופר סיפורם האישי והמיוחד של כל אחד ואחד מהם. זהו תהליך שדורש חקירה פנימית וכנות והתוצאות מדברות בעד עצמן.

לדבריה, הבחירה להאיר חלק בתוך הראש להגדיל ולהציף אותו הייתה משמעותית וחשובה. היה מי שבחר להתייחס לפצע ולכאב והיה מי שבחר להתייחס לתקווה, לתהליך ההחלמה והגמילה ולנפש החצויה.

ציור הדיוקן העצמי הוא תהליך של התבוננות פנימית, וחקירה עצמית, זוהי דרך ליצירת זהות ועיצובה מחדש. האמנות היא אמצעי חקירה המתאפיין בדרכו הייחודית להפקה וליצירת ידע והעיסוק בה תורם לריפוי ולרווחה נפשית.

עמותת "קהילה טיפולית" נוסדה ב-1990, ביוזמת הגב’ אביבה נג’ר ז”ל , ובשיתוף משרדי הממשלה, למטרת שיקום נפגעי סמים ואלכוהול. תוכניות השיקום נמשכות 9-24 חודשים ויש להן שיעור ההצלחה גבוה - כ-75% מהמטופלים יסיימו את תוכניות השיקום.

התערוכה מוצגת בחלל של המרכז לאמנויות יד חריף עד ה-23 במאי. הציבור מוזמן


 

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?