דלג לתוכן העמוד
יום שבת, 30 במאי 2020
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

הכשרה ייחודית בכירורגיה לרופאי המשפחה ב'כללית'

כחלק מתכנית להעצמת והרחבת תפקידו של רופא המשפחה מובילים ב'כללית' הכשרה ייחודית לרופאי המשפחה למתן מיומנויות לטיפול בתחום הכירורגיה שתאפשר להם לתת מענה לבעיות כירורגיות בסיסיות כגון תפירות, פתיחת אבצסים, ציפורן חודרנית ועוד. המענה יינתן במרפאה ויחסוך מהמטופל לפנות למיון.

יכולת משופרת לתת טיפול. ד"ר ישראל

בימים אלה הסתיים המחזור הראשון בו השתתפו צוותים של רופא ואחות ממרפאות 'כללית' בהר אדר, נתיב הל"ה, צרעה, שריגים וביתר.

ד"ר ישראל כץ, מנהל מרפאת שריגים והאחות מירב שביט ממרפאת כללית נתיב הל"ה מספרים כי "הודות ללימודים במרכז הסימולציה של כללית הם שיפרו את היכולות שלהם לתת טיפול בתחום זה מעבר לאלה שרכשו במהלך לימודיהם ובתקופת ההתמחות".

ד"ר נשיד ג'אריס, מנהל מרפאת 'כללית' בהר אדר מציין: "אנו נמצאים במרפאות לתת שירות רפואי מיטבי ואין יום שדומה לקודמו. מגיעים אלינו מטופלים עם בעיות כירורגיות בסיסיות ופעמים רבות אנו נאלצים לשלוח אותם למיון. התהליך הלימודי שעברנו במרכז הסימולציה ובהכשרה של כללית מאפשר לי ולעמיתי לתת מענה יחד עם אחות מקצועית שעברה את ההכשרה, הכולל תפירה, עצירת דימום, ניקוז, חבישה ועוד”.

ד"ר ארז ליבל, המנהל הרפואי של כללית במחוז ירושלים: "רופא המשפחה אחראי על מתן טיפול כוללני למטופליו, כשם שהרופא מעניק טיפולים במנעד רחב ברפואה ראשונית על כלל תחומיה, כך אנו סבורים כי רופא המשפחה יכול לתת מענה גם לסוגיות כירורגיות בסיסיות. הכשרה זו חשובה גם לפיתוח וקידום מקצועי של רופאי המשפחה ומעניקה לו רובד נוסף ומגוון בעשייה היומיומית".

האחות מירב שביט ממרפאת שריגים

ההכשרה שעברו הצוותים הרפואיים נערכה ב'סימולטק', מתקן אימון המאפשר לרופאים להתאמן ולתרגל מיומניות טיפוליות. בסימולטק חדרי סימולציה המצוידים בטכנולוגיה חדשנית ומשוכללת אשר מדמים סביבת עבודה של מרפאה ובית חולים. בכל חדר הצוותים יכולים להתאמן בדיסקרטיות על מגוון תרחישים רפואיים כדי לשפר מיומנויות ויכולות תפקוד באירועי חירום מצילי חיים. היתרון הגדול בסימולציה רפואית היא היכולת לחוות מצבים מציאותיים מבלי לחשוף את המטופלים לסכנות.

 

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?