דלג לתוכן העמוד
יום שבת, 19 בספטמבר 2020
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

הלימודים בוטלו והוחזרו

ביום שני (18.5) חזרו לבתי הספר תלמידי כיתות ד'-י', ובכך הושלמה החזרה לשגרת לימודים מלאה. אך ביום שלישי הודיע מינהל החינוך במטה יהודה כי עקב עומס החום יקוצר יום הלימודים בימים רביעי וחמישי (20-21.5) ויסתיים בשעה 12 בצהרים.

ההודעה עוררה ביקורת נזעמת בקרב הורי התלמידים. "חצי מהמדינה בלי עבודה... איך אפשר למצוא סיבות נוספות לגרום להורים לא לעבוד?!", כתב אחד ההורים, "איך נוכל לשלם ארנונה אם אנחנו מאבדים מהמשכורת שלנו על ימין ועל שמאל? ואיך נוכל להגיד, שוב, למעסיק שלנו שגם מחר אנחנו צריכים לצאת מוקדם, כי אין בי"ס? כשכל שאר הילדים של העובדים שסביבנו לומדים כרגיל?”, כתב הורה אחר. "בושה וחרפה להודיע להורים יום לפני שיום למחרת הם צריכים למצוא סידור לילדים... מה הבעיה להדליק מזגן בכיתות הוא לא שונה מהמזגן בבית?”, כתבה אם מתוסכלת.

הביקורת הציבורית הגיעה גם ללשכת ראש המועצה ושם הוחלט לדון שוב בהחלטה. במהלך הדיון התברר כי צפויה הקלה בעומס החום ולאור זאת הוחלט להחזיר את בתי הספר לפעול באופן מלא ביום חמישי (21.5).

“זה היה פשוט ביזיון. מי שקיבל את ההחלטה לקצר היום את הלימודים אין לו טיפת הגיון. טוב שעבד הלחץ שהופעל על המועצה והם חזרו בהם. לא משנה איזה תירוץ יתרצו העיקר שחזרנו לשגרה", סיכם אחד ההורים את הפרשה.

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?