דלג לתוכן העמוד
יום רביעי, 02 בדצמבר 2020
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

המלצות גדולות לדירות קטנות

דלפק חוצץ בין המטבח לסלון

לא מעט פעמים אני נתקלת בלקוחות ספקניים, שחושבים, שלא אצליח להפוך את דירתם למעוצבת ויפה בגלל שטחה הקטן. בכל פעם כזו, אני מצליחה להפתיע מחדש. אז מה ניתן לעשות כדי לנצל שטח קטן באופן המירבי ולהפוך אותו למקום נוח ונעים?

הדבר הראשון שחייבים לעשות, לפני שמתחילים בעיצוב הבית, הוא סדר. כדי לעצב כל חלל, כדאי להתחיל מסידור הבית, ממיון חפצים ומסירת רהיטים ואביזרים מיותרים, כאלה שכבר אין בהם שימוש ותופסים סתם מקום.

אחרי שמיינתם, סידרתם ומסרתם, ישנן כמה המלצות ליצירת בית מעוצב גם בחלל קטן:

צבעים - צבעים בהירים גורמים לחלל להיראות מואר יותר וכתוצאה מכך גם גדול יותר. לכן בדירות קטנות, מומלץ לצבוע את הקירות בגוונים בהירים. כדי להכניס חמימות לחלל ניתן לשלב מספר אלמנטים דומיננטיים שיכניסו בו עניין, למשל, כריות צבעוניות על הספה, ציור צבעוני גדול בחלל הציבורי, או רהיט קטן צבעוני. הקפידו לשמור את הצבעוניות לפריטים בודדים כדי לא להעמיס על החלל.

חללים נפרדים – דירות קטנות רבות מורכבות למעשה משטח אחד גדול (דירת סטודיו). יצירת חללים נפרדים אינה דורשת בהכרח הקמת קירות. ניתן למשל, להציב דלפק במטבח שיפריד בינו לבין הסלון או להשתמש בספריה ועליה אקססוריז ועציצים שתפריד בין הסלון לחלל השינה.

שימוש בחלל לא מנוצל. מדפים תלויים

תאורה - חללים קטנים נוטים לעיתים להיות חשוכים. הפתרון הנדרש הוא הוספת גופי תאורה. כדי להוסיף תאורה בחלל (ולא באמצעות מנורות עומדות שתופסות מקום על הרצפה) ניתן לשלב גופי תאורה צמודי קיר בחלל הציבורי, וגופי תאורה שולחניים על גבי שולחנות, מדפים ושידות בחדרי השינה וחדרי הילדים.

ריהוט רב תכליתי ומודולרי - בחללים קטנים רהיטים רב תכליתיים הם שם המשחק. דוגמאות לכך הן ספה הנפתחת למיטת אורחים או שולחן קפה עם מגירות. במקרה של ארונות או מדפים נסו לנצל את כל הגובה מהרצפה עד לתקרה וכך תרוויחו מקום בחלל שאינו מנוצל בדרך כלל. פתרון נוסף לספריה, שחוסך מקום על הרצפה, הוא תליית מדפים על הקיר במקום ספריה שמונחת על הרצפה. בחלל קטן, כדאי גם שבמקום שולחן אחד גדול, יהיו בסלון שני שולחנות קטנים עגולים, מרובעים או מודולריים. שולחנות כאלה תוכלו להזיז ולמקום כל פעם מחדש בקלות בהתאם לצרכיכם והם יוסיפו עניין בכל סלון.

מיצוי הגובה הקיים. ארונות קיר

וילונות – וילונות עדינים יכולים לטשטש את גבולות החלון וליצור אשליה של חלל גדול יותר. הקפידו לתלות את מוט הוילון מהתקרה ולא מקו סיום החלון ורכשו וילונות רחבים יותר מהחלון הקיים כדי לדמות חלון גדול יותר.

עציצים – צמחים מכניסים צבע הביתה והופכים אותו לנעים יותר. במקום לתת לעציצים לתפוס מקום על הרצפה, ניתן לתלות אותם במספר אפשרויות מעניינות. אפשרות אחת היא לתלות רשת פלדה ועליה, בעזרת ווים, לתלות עציצים. אפשרות שנייה היא לחבר ווים לתקרה ועליהם לתלות עציצים באמצעות חבלים דקורטיביים. אפשרות נוספת היא לקנות עציצים שמתאימים לחיבור לקיר ולהתקין אותם ישירות על הקיר. בכל אחת מהאפשרויות האלו, בחרו בצמחים "נופלים" שיצרו מראה ירוק ורענן בבית.

מראות - מראות הן כלי נהדר ליצירת תחושה של גודל. מראה מקצה לקצה של קיר תעזור להדגיש את הגודל שלו ואילו מראה מרצפה לתקרה תעזור להדגיש את הגובה בחלל.

מוזמנים לשלוח לי תמונות ושאלות לגבי חללים קטנים. בהצלחה!

 

ורד שוייצר, עיצוב פנים

vered.schweitzer@gmail.com

 

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?