דלג לתוכן העמוד
יום שישי, 05 במרץ 2021
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

המצטיינים המקומיים של פיקוד המרכז

השבוע (16.9) התקיים טקס המצטיינים לשנת 2020 של מפקד פיקוד המרכז, אלוף תמיר ידעי, במהלכו הוענקה להם תעודת הצטיינות. בין המצטיינים גם שלושה שהם תושבי אזור מטה יהודה ומבשרת ציון.

רס"ר ביה"ס לקומנדו, רס"ר ש', הוא מצטיין פיקודי המתגורר במושב נווה מיכאל שבמטה יהודה. הוא התגייס לחיל האוויר כבקר טיסה, ועקב בעיה בריאותית עבר להיות אלקטרונאי חימוש בבה"ד 20. מאוחר יותר השתלב כאיש קבע בבה"ד 20 ואף נבחר כ"רס"ר טופ" - תואר המוענק לרס"ר המצטיין של כל הקורסים המתקיימים בבה”ד.
כיום משרת ש' כרס"ר ביה"ס לקומנדו, בית הספר שמכשיר את היחידות המובחרות ביותר של צה"ל והיווה חלק משמעותי בצוות המוביל שהקים את בית הספר. ש' מתכנן להישאר בבית הספר לקומנדו מתוך אהבתו לתפקיד ולחטיבה ואומר: ״התפקיד משמעותי ומעניין ואני ממש שמח שהתקבלתי לחטיבה.״

רס״ל שי אבוטבול תושב מבשרת ציון, 27, נשוי עם שני בנים, משרת כמנהל עבודה בחיל ההנדסה בחטיבת ״הבקעה והעמקים״. כבר לפני הגיוס ידע שהוא רוצה לתרום כמה שניתן למדינת ישראל, וידע שהוא רוצה לשרת בחיל ההנדסה. הוא התגייס במרץ 2012 לחיל ההנדסה (גדוד 601) ושובץ לאחר מכן כמפעיל צמ״ה באוגדת יהודה ושומרון. אבוטבול מספר כי תמיד רצה קריירה צבאית וחלומו היה לשרת בחטיבת ״הבקעה והעמקים״. ״מאוד רציתי להגיע לחטיבה, יש פה הרבה עשייה ועבודה. הבקעה היא מקום מיוחד עם מגוון רב של התעסקויות מבצעיות ואחזקה שוטפת של הגדר״, הוא מספר. את חלומו הגשים כאשר הוצב בחטיבה כחייל סדיר בינואר 2015, וזמן קצר לאחר מכן השתלב בשירות הקבע כמנהל העבודה של גדודי אריות הירדן ולביאי הבקעה הפועלים במסגרת החטיבה. על קבלת אות ההצטיינות הוא אומר: ״יש עוד דרך ארוכה לפני, מעודד לדעת שאתה מקבל הצטיינות אחרי הדרך שעברת״.

 

תושב נוסף של מבשרת ציון שזוכה לתעודת הצטיינות הוא רב חטיבת “אפרים”, סרן ישראל לובטון. לקראת קבלת התעודה אמר הרב לובטון: "תקופת הקורונה שבה אנו נמצאים כעת, הכניסה את כולנו לחשבון נפש וכלכול הצעדים שלנו באופן תמידי, ולכן דווקא בתקופה מאתגרת זו, זה הזמן - לשנה טובה".

 

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?