דלג לתוכן העמוד
יום ראשון, 03 בדצמבר 2023
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

"המשחק במאמאנט שינה את חיי, הרגשתי שוב אותה ילדה שמחה ומאושרת"

שחקניות "מאמאנט - מטה יהודה" עם רכזת הענף, עמליה זקן (במרכז) צילום: מטה יהודה 

 

מאמאנט הינו פרויקט האימהות הספורטיבי-חברתי-קהילתי הגדול במטה יהודה. מדובר בשחקניות מקומיות של ליגת כדורשת, הענף השלישי בגודלו בישראל, שמאפשר לכמה שיותר אימהות להיות חלק מקהילה ספורטיבית וחברתית. במלאת עשר שנים לפעילות של ליגת "מאמאנט" במטה יהודה אנו מביאים את סיפוריהן של שלוש שחקניות שאומרות כי המשחק שינה את חייהן לטובה.

קהילת השחקניות של ליגת "מאמאנט" מאפשרת  לכל אמא להביא לידי ביטוי את יכולותיה הספורטיביות, להתקדם ולהשתפר באמצעות אימון קבוע אחת לשבוע עם מאמנת מקצועית וקהילת נשים מעצימה. אין צורך בנסיון קודם.

השנה הוחלט במחלקת הספורט של מטה יהודה להעתיק את המודל שמופעל בהצלחה במספר רשויות בארץ ולפתוח קבוצת אימהות המייצגות את בתי הספר במועצה ולוקחות חלק בליגת האימהות "מאמאנט מטה יהודה".

במחלקת הספורט מאמינים כי "מאמאנט" במודל הבית ספרי, תחזק את תחושת השייכות והמעורבות ותצמיח מנהיגות ספורטיבית של אימהות המהוות דוגמא אישית לילדיהן, ותסייע לקדם אורח חיים בריא. הקבוצה תייצג את בית הספר במשחקי  הליגה, מחנות אימונים, אירועי ספורט פרויקטים בקהילה.

לילך טיאר, שחקנית בקבוצת "האלות" מאמאנט מטה יהודה ומאמנת כדורשת מספרת לנו, " בשנת 2014, נדבקתי בחיידק הכדורשת בזכותה של הרכזת המדהימה שלנו עמליה זקן. לאחר חצי שנה שבה שנחשפתי לענף גיליתי כמה הוא עושה אותי מאושרת. המשפחה שלי מפרגנת  ואף גאה בי והחלטתי לצאת לקורס מאמנות ומאז אני כל הזמן על המגרש. הכניסה שלי לתחום הכדורשת הכניסה בי הרבה ביטחון עצמי שלא הכרתי אצלי. אין ספק שמאמאנט הכניסה בי חיים והראתה לי שבמהלך החיים המשוגעים שאנחנו חיים הן בעבודה, במשפחה ובבית תמיד נמצא את הזמן לעוד אימון, לעוד קבוצה, לעוד משחק, כי כדורשת זה החיים".

לבנת קצב היא תושבת כפר אוריה, מנתחת מערכות מידע ואמא לשלושה ילדים.  לבנת משחקת כבר שמונה שנים כשחקנית בקבוצת "לביאות אוריה" ושנה שלישית במטה יהודה. "הליגה מעודדת את הספורט הנשי ומעצימה את בנות המועצה", אומרת לבנת, "בשנה האחרונה ליגת מטה יהודה אוחדה לצורכי משחק עם הליגה הירושלמית, מה שהוסיף עניין ואתגר לעונה. המשחקים היו מעניינים, הנשים השקיעו ונסעו עד ירושלים לשחק. מקווה מאד שהעונה המתחילה תהיה מאתגרת וברמה גבוהה לא פחות מהקודמת.

רוית ברדיצ'סקי, תושבת שריגים, היא קפטיינית ומאמנת, אמא לארבעה ילדים וסבתא לשני נכדים. רוית אומרת לנו שמאמאנט שינתה את חייה לטובה ובזכות מאמאנט היא אף זכתה לאהבה גדולה כשהכירה את בן זוגה היום, שופט מקצועי ומאמן גם הוא. "לפני עשור שכנעו אותי לבוא ולהתנסות בכדורשת, כמו רבים ורבות לפני זלזלתי במשחק, לתפוס כדור השתגעתם זה מחניים ששיחקנו ביסודי.... הלכתי ונדבקתי! על המגרש הרגשתי שוב אותה ילדה שמחה ומאושרת שההצלחה בספורט הצילה אותה ביסודי. קבוצת האלות מליגת מטה יהודה אליה הצטרפתי מיד זיהתה את ההתלהבות ומינתה אותי פה אחד לקפטיינית הקבוצה. לפני כארבע שנים השתתפתי בקורס של מאמאנט מה ששידרג את הבנת ויכולת המשחק שלי. ההנאה בקורס גרמה לי לצאת לעוד כמה קורסים בספורט והיום אני בעלת סטודיו לכושר. מאמאנט גרמה לי לעשות הסבה מקצועית כשבימים אלה במקביל לסטודיו אני מאמנת קבוצות נשים נוספות בליגה חדשה שמתרוממת ממש לאחרונה בגוש עציון".

תושבות מטה יהודה מוזמנות להצטרף לליגת המאמאנט האזורית. לפרטים יש ליצור קשר עם רכזת ספורט נשים במועצה, עמליה זקן 052-2325689

 

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?