דלג לתוכן העמוד
יום ראשון, 12 ביולי 2020
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

המשך ירידה בהיקף השיפוצים לקראת פסח

לפי נתוני התאחדות קבלני השיפוצים, כ61,000 בתי אב יעברו שיפוץ לקראת פסח בהיקף כספי כולל של כ-3.2 מיליארד שקל. זוהי ירידה של כ-8% ביחס לפסח הקודם, בו ההיקף הכספי של השיפוצים עמד על כ-3.4 מיליארד שקל, וירידה חדה של כ-30% (!) ביחס לפסח 2015 אז היקף השיפוצים הסתכם ב-4.4 מיליארד שקל. מסקר שערכו בהתאחדות קבלני השיפוצים לקראת החג עולה כי צביעת הבית היא עדיין עבודת השיפוצים הנפוצה ביותר לפני פסח. אחריה נמצא הריצוף, עבודות נגרות, אינסטלציה וחשמל.

ערן סיב, יו"ר התאחדות קבלני השיפוצים אומר ש"לצערי אנו ממשיכים לחוות ירידה מתמשכת בהיקף עבודות השיפוצים בפסח, חג האביב המסמן את התחלת עונת השיפוצים שמגיעה לשיאה בחודשי הקיץ. את הירידה הדראסטית מלפני שנתיים חווינו בגלל אינתיפאדת היחידים, שהשפיעה על עבודות שיפוצים בכל הארץ. לצערי אנו ממשיכים לחוות ירידה. זה קורה להערכתנו משתי סיבות, הראשונה היא בגלל המצב הכלכלי, שאנשים מעדיפים להימנע מהוצאות גדולות. הסיבה השניה היא שעיקר עבודות השיפוצים לקראת פסח מתבצעות בגוש דן, והעבודות על הרכבת הקלה מקשות מאד על ההיקף ועל הביצוע של העבודות".

העבודות הנפוצות בשיפוצים לקראת פסח:

עבודות הצבע הינם עדיין העבודות הנפוצות לפני פסח , רוב הציבור הישראלי עדיין נוהג לצבוע את דירתו לפני החגים. עלות חדר צבע הינה 1150 שקל לחדר כולל תיקוני שפכטל קלים.

עבודת הריצוף בהדבקה על תשתית קיימת מהירה יחסית וזולה יותר מכיוון שאין צורך לשבור את הריצוף הקיים. עלות ריצוף בהדבקה הינה כ180 שקל למטר, וניתן לסיים דירת 100 מטר בחמישה ימי עבודה בלבד.

עבודות הנגרות תפסו השנה מקום שלישי בעבודות השיפוצים לפני פסח. לרוב מדובר בהחלפת דלתות או פורמייקה של ארונות מטבחים, במיעוט המקרים מתבצעת החלפה מלאה של המטבח, שכן מדובר בעלות גבוהה במחיר התחלתי של 35,000 שקל.

אינסטלציה וחשמל – מכיוון שמדובר בעבודות גדולות המצריכות שבירת קירות ועלותן בהתאם, במידה ואין צורך דחוף לעשות זאת – אנשים יעדיפו לדחות את השיפוץ המקיף, ולהתמקד לפני החג בשיפוץ יותר קוסמטי. בחשמל למשל, החלפת מנורות ושאלטרים בלבד. עלות נקודת אינסטלציה הינה כ-1350 שקל ועלות נקודת חשמל הינה 230 שקל.

44.jpg

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?