דלג לתוכן העמוד
יום רביעי, 10 באוגוסט 2022
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

העץ המבוית הקדום ביותר

את התאנה אנו מכירים כבר מסיפור אדם וחווה. מחקרים מוכיחים כי כנראה זה העץ הראשון שהאדם הצליח לביית, למרות האופן המוזר והמסובך שבו הוא מתרבה, שבגללו "פירותיו" הן בעצם פגות

עץ תאנה עם פירות צילום שחומי קקון פיקיוויקי

את עץ התאנה אנו מכירים כבר מימי קדם. עלה התאנה מככב בסיפור אדם וחווה, התאנה נמנית על שבעת המינים שבהם בורכה ארצנו ומוזכרת במקומות רבים בתנ"ך, וכן גם במשנה ובתלמוד. מכאן ניתן להבין, שעץ התאנה תפס מקום חשוב בתרבות הקדומה של ארץ ישראל.

בבוא האביב, עץ התאנה עוטה עלים חדשים, ירוקים ורחבי מידה, ונעשה לעץ מרשים, שצלו רב וחזותו בולטת לעין. אז מסתבר כי לעץ התאנה כושר הישרדות רב, המאפשר לו לפתח שורשים ולצמוח במקום שבו עצים רבים אחרים מתקשים לגדול וללבלב.

אני חוזר ונתקל בכך בהליכת הבוקר שלי סביב הקיבוץ. אחד מחברי הקיבוץ ניצל משטח אדמה מוארך, הנמצא בשולי ההר המתנשא מעל הקיבוץ, לצורך נטיעת עצים שונים וביניהם עצי הדר שונים, שסק, רימונים, זיתים ותאנים, וכך נוצר במקום בוסתן.

אלא שאדמת המקום, היא אדמת רנדזינה, אדמה אפורה-לבנבנה, גירית וסידית, שאינה ידועה בלשון המעטה בפוריותה. ואמנם, עצי ההדר שנשתלו במקום, קומתם – נמוכה, נופם – פרוץ ויש ביניהם שצמיחתם נעצרה ונותרו כשיחים נמוכים. לעומתם, לצד עצי הרימון והזית שאכן נקלטו היטב, פורחים ומלבלבים גם עצי התאנה כאילו האדמה הצחיחה שבה נשתלו איננה "מזיזה" להם כלל. הם מיהרו לגדול, להגביה, לגדל נוף צפוף ונרחב, וכשהם מתכסים באביב ובראשית הקיץ במעטה עליהם הירוקים, הגדולים והרחבים, הם בולטים ביופיים, בבריאותם ובחיוניותם.

אם כן, התאנה מסוגלת לגדול ולהתפתח גם באזורים בהם מתקשים עצים אחרים להתמודד עם סביבת גידולם.

תופעה מעניינת באזור בו אנו חיים היא צמיחת עצי התאנה בפתחן של המערות. מטיילים בגבעות שבחבל עדולם או בשפלה הגבוהה, למן עמק איילון שבצפון ועד לתל לכיש בדרום, יגלו לא פעם עץ תאנה שבחר משום מה לגדול ליד פתח מערה. הסבר אפשרי לכך הוא שבתקופה מסוימת שימשה המערה למגורי אדם, והתאנה ניטעה בפתחה כדי לפרנס בפירותיה המתוקים והערבים לחיך את המתגוררים במקום.

 

פרי מדומה

 

התאנה (במינוח המקצועי: פיקוס התאנה(  FICUS CARICA  נמנית על משפחת התותיים. מחקרים מצאו שהעץ הזה בוית כבר לפני אלפי שנים, ייתכן מעל לעשרת אלפים שנה, ולכן, ייתכן, שזהו העץ שבוית ראשון על ידי האדם לפני כל עץ או צמח אחר.

על מה ולמה מיהרו בני האדם לביית את עץ התאנה? נראה על פניו שבעבור פריו המתוק והשופע לאורך חודשים ארוכים בשנה.

שלא כפירות הרגילים, כמו התפוח והשזיף, או האפרסק והדובדבן, וכך פירות רבים אחרים, מסתבר שפרי עץ התאנה איננו כלל וכלל "פרי" בהגדרתו הרגילה אלא "פרי מדומה".

בעצם, פרי התאנה הוא פרח או יותר מדויק - תפרחת. תפרחת התאנה מוגנת סביב סביב במבנה כדורי, חלול, כשהפרחים פורחים בתוך הכדור על הדפנות הפנימיות שלו, ומבחוץ אינם נראים כלל לעינינו.

שלא בדומה לפרי בן משפחתה, התות, שהפרחים בתפרחתו פורחים כלפי חוץ, אצל התאנה הפרחים הקטנטנים פורחים בתוך התפרחת, כשהם פונים כלפי פנים ומוגנים ומוסתרים על ידי העטיף הכדורי, שיש לו פתח אחד בראשו. לתפרחת הייחודית הזו שם משלה – פגה.

צבע הקליפה החיצונית של התפרחת טרם הבשלתה ירוק כהה, בדרך כלל, ולאחר הבשלתה היא עשויה לקבל צבעים שונים בהתאם לסוג העץ, מירוק בהיר או זהוב ועד לסגול ואף שחור.

עץ תאנה עם פירות צילום עוזי פז פיקיוויקי.jpg

הבשלה הדרגתית

 

כאשר נפתח את הפגה נגלה בתוכה מעין "אטריות" זעירות רבות הצמודות זו לזו ויוצרות יחד מבנה בשרני בצבע ירקרק, ורדרד או אדמדם – אלו הם פרחי התפרחת שבהם בולט עמוד העלי המארך.

תכונה ייחודית לעצי התאנה היא ההבשלה ההדרגתית של הפירות לאורך הקיץ כולו. ההבשלה הראשונה מתרחשת באביב ובראשית הקיץ, בחודשים אפריל עד יוני, והיא קרויה – הבשלת הבכורות. בקיץ, בין החודשים יולי לספטמבר, מבשיל גל שני ובו מרבית פרי העץ, שגדל בעיקר על ענפים צעירים שצימח העץ באביב. בגל הזה יהיו פירות מתוקים במיוחד, ואותם נוהגים לייבש ולהכין מהם – דבלים. ההבשלה השלישית מתרחשת בשלהי הקיץ ובסתיו והפירות בהבשלה זו נושאים את השם – פגות "אפילות" והן צומחות על ענפים שגידל העץ במשך הקיץ.

 

צרעה זעירה

 

אם תפרחת התאנה "הפגה" סגורה למעט פתח קטן אחד ויחיד, כיצד נעשית האבקת הפרחים, החיונית להתפתחות הפרי ולהישרדות העץ. כמו תמיד דאג הטבע גם לכך, בדמות צרעה זעירה המקיימת חיים בסימביוזה עם התאנה. הצרעה זקוקה לצורך השלמת גידול צאצאיה לתאנה והתאנה זקוקה לצורך הפרייתה לצרעה.

מדובר בצרעות זעירות, "צרעות פיקוס התאנה", שכל גודלן 2-3 מ"מ והן כמעט בלתי נראות כמעט, והן אלה שנושאות את הזרעים של הפרחים הזכריים ומפרות את הפרחים של עץ התאנה הנקבי.

מסתבר שכאשר הצרעות פוקדות את פירות העץ הזכרי, הן פוגשות סמוך לפתח הקטן פרחים זכריים רבים, אך הן נמשכות דווקא אל הפרחים הנקביים המעטים שממוקמים עמוק בקרקעית הפגה ומאופיינים בעמוד עלי צינורי והם אינם פוריים. הצרעות אינן מסוגלות להטיל בעמודי העלי הללו את ביציהן ובנוסף, כאשר הן חדרו לתפרחת נושרות כנפיהן והן לא מסוגלות עוד לצאת למרחב. מחוסר ברירה הן מטילות את ביציהן בעמודי העלי הנקביים.

הצמח מגן על עצמו מפני פלישת הצרעות בכך שהוא מגדל קרום עבה "עפץ" סביב הביצים. בתום החורף, כשהזחלים של הצרעות מתפתחים, הם לכודים בתוך העפץ וכך הם מזדווגים. הנקבות, המצוידות בכנפיים יוצאות מפתח הפגה ומעופפות לדרכן ואילו הזכרים מחוסרי הכנפיים נותרים ומתים בתוכה.

הצרעות שיצאו את הפגה תרות אחרי תפרחות בהן יטילו את ביציהן ועם כניסתן לפגות הנקביות הן מפרות אותן באבקה שנשאו עמן מהפרחים הזכריים מהן יצאו. כך, לאחר ההפריה הזו תתפתחנה הפגות הנקביות והללו הם פירות התאנה שאותם נאכל.

הפגות הנקביות, שלא הופרו, לא תתפתחנה, תישארנה קטנות ומצומקות ותישורנה מן העץ, ואותן נראה במספרים גדולים תחת עצי התאנים.

כל התהליך הזה איננו פשוט כלל וכלל, ובמשך השנים פותחו בעולם זנים שאינם זקוקים עוד לתהליך ההפריה המסובך, זנים אלו פותחו באמריקה והם נקראים "תאנה ברזילאית" או "תאנה קליפורנית". בעצים אלה פירות עץ הנקבה מתפתחים גם בלא הפריית הצרעות. אמנם, אם התקיימה בהם הפריית הצרעה, הם יצמחו להיות גדולים, מתוקים ועסיסיים יותר.

עץ תאנה בפתח מערה ביער ירושלים צילום חדוה שנדרוביץ פיקיוויקי.JPG

קטיף ה"ארייה"

 

בארץ מגדלים כיום זנים אחדים של תאנים ולהם צבעים שונים, מסגול ואדום ועד ירוק וזהוב. מציאות הזנים השונים מאפשרת קטיף במשך כל הקיץ הנקרא אצל התאנים "ארייה", את הפירות ניתן לאכול עסיסיים וטריים והן כפירות מיובשים, הללו הנקראים – דבלות תאנים. הן אלה והן אלה מתוקות, תוצאת הסוכר הטבעי שהן מכילות.

מלבד טעמן המתוק לתאנים ערך תזונתי רב. הן מכילות מינרלים רבים כמו סידן, ברזל, מגנזיום, אבץ, אשלגן ועוד, וכן, שלל ויטמינים הנחוצים לגוף. בכך ידוע פרי התאנה כתורם לבריאות בהיבטים שונים: כמאזן לחץ הדם, כמאזן תהליכים במחלת הסוכרת, כמונע ומקל על עצירויות, כמאזן את רמת הכולסטרול בגוף ובכך מקטין את הסיכון למחלות לב, כתורם לבריאות העצם, לבריאות העיניים ואפילו לירידה במשקל.

אזהרה חשובה: כל מי שקטף את פרי התאנה או קטף עלה תאנה נתקל בחלב הלבן הבוקע ממקום הקטיעה. הקוטפים מוזהרים שהחלב הזה מסוכן. הוא עשוי לגרום לגירויים לא קלים בעור, לתחושת כוויה ועד לצורך באשפוז. שעל כן, מחד וודאי שיש מקום ליהנות מאכילת הפרי אבל מאידך, להיזהר בחלב המופרש מן העץ.

עץ תאנה מעל נחל דן צילום עוזי פז פיקיוויקי

גרוגרת ודבלה

 

לסיכום – מונחים אחדים הנוגעים דווקא לעצי התאנים:

קטיף התאנים נקרא -"ארייה" או "קיץ"

תאנה מיובשת נקראת – גרוגרת. (גרוגרת דרבי צדוק על שם סיפור של מי שניזון רק מתאנים ורזה מאוד עד שעצם גרונו בולטת)

גוש תאנים מיובשות נקרא – דבלה

פרי תאנים שהקדים להבשיל – בכורה

פרח תאנה אליו מתייחסים כפרי – פגה

ועכשיו לא נותר לנו אלא לאכול וליהנות מפרי עסיסי ומתוק זה.

מעוז חביב

קיבוץ צרעה

maozhaviv@gmail.com

 

 

 

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?