דלג לתוכן העמוד
יום ראשון, 12 ביולי 2020
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

הצוללנים הצעירים מתיכון "הראל"

שני בוגרי תיכון הראל, האחד ממבשרת ציון והשני מהר אדר, סיימו לאחרונה את קורס הצוללן היוקרתי ומצטרפים למערך הצוללות של צה"ל. על הדרך שעשו מביתם שבהרי ירושלים אל עמדת הלוחם בצוללות שבמעמקי הים הם מספרים כאן

החברים בצוללת הם כמו משפחה נוספת. לוחמים שייטת 7 באימון (צילום: דו:צ)

בדיוק מה שרציתי

 

ג', תושב מבשרת ציון, למד בתיכון הראל, שם הרחיב במקצועות ביוטכנולוגיה וביולוגיה. על קורס הצוללן מספר ג' כי " הייתה שנה מטורפת, תקופה מאוד אינטנסיבית, הרבה לימודים והרבה לחץ".

ג' ידע כי הוא רוצה להשתלב במערך הצוללות, "עוד מהצו הראשון, בחרתי שאני רוצה להגיע לצוללות. בחרתי בצוללות בגלל שזה משלב כל מה שרציתי – יחידה מבצעית, יחידה שמפעילים בה את הראש, זה ממש כל מה שיכולתי לבקש".

כששואלים את ג' מה היתרון העיקרי של הקורס ושל שייטת הצוללות הוא מספר על האנשים, החברים לחיים. "החברים הם כמו משפחה נוספת, אני מרגיש בנוח לדבר איתם על הכל", הוא מעיד, "גם עכשיו, כשסיימנו את הקורס ויש לנו שבוע חופש, אנחנו נוסעים לחו"ל, כל אחד נוסע עם החברים הכי טובים שלו מהקורס".

ג' מספר על נקודת השיא שלו, מסע סיום הקורס: "אתה עוד לא צוללן אבל אתה כבר חלק משייטת 7, וסיימת תקופה מאתגרת פיזית ומנטלית".

על ההתרגשות לקראת השיבוץ בצוללת הייעודית הוא מספר: "במבט לעתיד, אני מאוד מחכה לעבור כבר לצוללת אליה שובצתי. אני צריך ללמוד עוד הרבה, מחכים לי עוד חודשים אינטנסיביים, אבל אני אכיר עוד אנשים מדהימים וחברים חדשים ואמשיך לעשות מה שאני אוהב".

ג' ממליץ לכל מי שיכול אך מתלבט, לא להסס ולהגיע לשייטת הצוללות. "כשאני שמעתי על השייטת קראתי הרבה, כי בחיל הים זו שייטת שלא הכי מוכרת. אחרי שעברתי את הקורס אני ממליץ לכל מי שיכול להגיע לבוא לקורס – זו יחידה מאתגרת ואתה צומח, בסוף הכל מסתדר ויש לך חברים שהם כמו משפחה".

ממליץ לכל מי שיכול להגיע. ג' ממבשרת ציון

 

חגיגה משולשת

 

ט', מיישוב הר אדר, למד גם הוא בבית ספר הראל. הוא מספר שאת ג' הוא מכיר כבר הרבה זמן. "לבוא עם ג' היה דבר מטורף. חשבתי לעצמי 'מה הסיכויים?'. אבל זה היה דבר מעצים. בתקופה הראשונה, שאתה נמצא בבסיס הרבה זמן ומאוד מאתגר, מאוד נחמד שיש מישהו אתך מהבית, שמשאיר אותך קרוב לבית. אני מרגיש שהוא חבר שילווה אותי לאורך כל החיים".

לקורס הצוללן הוא הגיע במקרה "הגעתי ליום סיירות, קיבלתי זימון לעוד מיון ולאחריו גיבוש, ואז הגעתי לקורס. אחרי שאתה מגיע, אתה מתאהב, רוצה להישאר. משום מקום פתאום הים והצוללת נהיים הדבר שאתה הכי אוהב".

"הקורס עצמו הוא חוויה מעצימה אישית", מתאר ט', "אתה מתגבר על קשיים, מכיר אנשים שילוו אותך לכל החיים, לדעתי זה הדבר הכי חשוב שאתה מקבל מהמקום".

על הפעם הראשונה בצוללת מספר: "היא הייתה כמו קסם. קשה להכיל את זה, בהתחלה זה מרשים מאוד".
לקראת טקס סיום הקורס וקבלת סיכת הצוללן, מספר ט' על התרגשות מהגעת סבו, ניצול שואה שחגג את יום הולדתו באותו יום ואירוע נוסף, הפעם אישי שלו: "היה מרגש מאוד, אתה מגיע וישר מחפש את המשפחה על הרציף, ואת הטקס עצמו אתה עושה עם אנשים שליוו אותך לאורך כל הדרך, חוויה מרגשת מאוד", הוא שותק לרגע ומוסיף, "היה לי גם יום הולדת על הדרך, אז חגגתי אחרי הטקס עם המשפחה. זו הייתה חגיגה משולשת".

אתה מתאהב בצוללת ורוצה להישאר. ט' הר אדר

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?