דלג לתוכן העמוד
יום שבת, 19 ביוני 2021
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

הצעת חוק: מודעות תו"ב יוגדלו ויפורסמו בצבע

הצעת חוק שמונחת על שולחן הכנסת מציעה להסדיר את נושא פרסום מודעות תכנון ובנייה בעיתונות בלוחות המודעות ובמגרשים. מהצעת החוק עולה כי המצב הנוכחי, שבו ההנחיות של הוועדות המקומיות השונות לפרסום הליכי אישור היתרי בנייה אינן ברורות, מעורפלות, שונות מוועדה לוועדה, ובוועדות לא מקפידים על ביצוען במידה הראויה.

הצעת חוק של ח"כ תמר זנדברג (מרצ) קובעת כי מודעות תו"ב בעיתונים יפורסמו באותיות מוגדלות ובמודעות צבעוניות, כמו כן ההצעה כוללת חובת פרסום ברוסית ובאמהרית במקומות שבהן יש 10% לפחות מהאוכלוסייה דוברים את השפה, ושינויים באופן הצבת השילוט במגרש.

בדברי ההסבר להצעת החוק נכתב: “במצב הדברים היום, גודל האותיות בפרסום בעיתונים כאמור הוא מזערי. כתוצאה מכך, קיים קושי לקרוא את ההודעות בעין בלתי-מזויינת וקושי זה גובר כאשר הקוראים הם לקויי ראייה או קשישים. הקושי לקרוא את המודעות מקשה על הציבור להכיר את השינויים המתוכננים באזורם, וכך פוגע בתכלית שלשמה נועד החיוב בפרסום מלכתחילה. הצעת חוק זו באה להתגבר על מצב הדברים הנוכחי, בכך שהיא קובעת כי הפרסום ייעשה בצבע ובגודל ברורים לעין שיאפשרו קריאה נגישה ונוחה לציבור הרחב".

‏‏

‏‏הליכי רישוי (אילוסטרציה)

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?