דלג לתוכן העמוד
יום ראשון, 03 בדצמבר 2023
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

הקהילה כמקור לחוסן בזמן מלחמה

יהיה זמן לשאלות, יהיה זמן לוועדות חקירה ובדיקות מה לא עבד, וכמה גדול היה המחדל. אבל על דבר אחד כבר אפשר להסכים - יש לנו עם אחד ומיוחד במינו ועל כך על כל אחת ואחד מאיתנו להיות גאים.

אירועי השבוע האחרון אינם נתפשים בראשו של אדם, בן אנוש. הקולות, המראות והתיאורים הופכים את הבטן, הלב והנשמה. ליבינו עם המשפחות הכואבות, החטופים בעזה ועם חיילי צה"ל הגיבורים שלנו. התקופה הקרובה לא תהיה קלה ויידרש מכולנו אורך רוח ומשמעת גבוהה.

בתוך כל השחור ועשן הקרב מתגלה קרן אור. אור שכולנו מכירים אך לפעמים מסרבים לראותו - הישראלים והישראליות, אנחנו. השכנים, זו שעוברת מולך ברחוב ואינך מכיר אותה, או זה שעומד לפניך בתור בדואר. בנינו ובנותינו, שכנים זה לזה בקיבוצים ובישובים הסתערו על חיות האדם כדי להגן על משפחתם עוד לפני שהמדינה בכלל הבינה מה קורה.

וכך גם ההתגייסות האזרחית הקדימה את המדינה. תאי המטען של אלפי רכבים פרטיים, התמלאו בכל שנדרש לכל דורש מבין חיילי צה"ל ומשפחות הדרום, בתים ואמצעים פרטיים הפכו למיני חמ"ל, ההתגייסות של כולן וכולם, ללא קשר לעמדה פוליטית מורגשת בכל מקום! מהרגע הראשון.

הקהילה האזרחית מוכיחה שוב עד כמה היא יסוד מהותי בשמירה על חוסן בזמן מלחמה. ההתגייסות המדהימה שסביבנו, איש לטובת רעהו, מספקת תחושת שייכות וביטחון בתקופה של אי-ודאות וחשש והיא מקור גדול של כוח גדול ותקווה.

המלחמה תפסה אותנו ממש ביישורת האחרונה לקראת הבחירות לראשויות המקומיות. וגם כאן, אני רואה מנהיגים ומנהיגות מקומיים ששמים בצד את שאיפותיהם ומתגייסים כולם למען הזולת. שלטי הקמפיינים הפכו לשלטי תמיכה בצה"ל ובעם ומטות הלחוצים הפכו למרכזים לוגיסטיים לסיוע.

השלטון המקומי המתנהל בימים אלו תחת אש הוא מקור לגאווה והוא הוכיח כי ניתן לסמוך עליו. מרכזי סיוע, גיוס תרומות, חלוקת מזון וציוד, שירותים פסיכולוגיים ולצערנו גם שירותי קבורה ואבלות,   הם רק חלק מהמנגנונים המופעלים על ידו כעת, לצד התושבות והתושבים היקרים.

יהיה זמן לשאלות, יהיה זמן לוועדות חקירה ובדיקות מה לא עבד, וכמה גדול היה המחדל. אבל על דבר אחד כבר אפשר להסכים - יש לנו עם אחד ומיוחד במינו ועל כך על כל אחת ואחד מאיתנו להיות גאים.

 

אבישי כהן

מועמד לראשות המועצה האזורית מטה יהודה 

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?