דלג לתוכן העמוד
יום שישי, 29 במאי 2020
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

הקורס יביא לשגשוג היישובים ולחיזוק החוסן הקהילתי

ג'ק לפיד - צפרירים (באמצע)

אני רוצה להודות, על הראייה העמוקה ועל המנהיגות שגילתה מחלקת ועדי ישובים במועצה, על יצירת קורס מקצועי ומעתיר, יש מאין. אך בעיקר יש מקום להודות על החזון והיצירתיות הניבטים בכינון הכשרה ייחודית מעין זו, במועצה האזורית מטה יהודה.

הצורך הממשי לתת כלים בידי שליחי הציבור הוא ברור, אך יצירת אווירה חיובית וחמימה במהלך ההכשרה בין בוגרי הקורס ושליחי הציבור לעתיד, מבססת שכבת הנהגה שעתידה להוביל את המערכת לשנים קדימה.

הנה אט-אט עוד לא ממש סיימנו וכבר הבוגרים של המחזור הראשון מגשימים ומשתלבים ביישובים השונים ומאפשרים יצירת סטנדרט עבודה ושיח חוצה יישובים (אגב הביקוש מעיד על הצמא לכוח עבודה מקצועי ואיכותי).

המשמעות הישירה היא, לא עוד מנגנון יישובי לבד, אלא תחושת שליחות והיכרות רוחבית עם שותפים לדרך. יש בכך גם פוטנציאל שיתוף פעולה בין יישובים למיזמים אזוריים המשתלב במגמת ייעול מנגנוני המועצה. אבל זה רק יתרון נילווה לדבר האמיתי.

"יישור –קו" ויצירת סטנדרט עבודה מקצועי מול גופי המועצה ומול התושבים, עולה בקנה אחד עם מגמות רחבות יותר שמבקשות להביא לשגשוג הקהילות ולחיזוק מעמד המושבים אל מול הרוחות הנושבות המאיימות על המבנה המושבי ועל התפתחותו.

הכלים שהוקנו לנו, בוגרי הקורס, מאפשרים לממש ולמתוח את הפוטנציאל הסטטוטורי למקסימום. לראות את סיפורי ההצלחה של המושבים בסיור המסכם, העניק השראה ואמונה כי מעבר לעשייה המוניציפאלית האפרורית לכאורה, יש עושר של צבעים וחיים של אנשים שמחים ומאושרים יותר ואיתם גם חוסנה של הקהילה משתבח.
בקיצור, ברכות על בניית קורס שידע להיות מקצועי ומקיף, מרגש ונעים, לעיתים גם מצחיק ואיך לא, כמיטב המסורת, מפנק (מאחד שיודע!!). מדובר בגל הינע חשוב מאין כמותו שילך ויגבר ככל שיירבו בוגרים של הקורס החשוב הזה.

 

יעקב (ג׳ק) לפיד, צפרירים


 

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?