דלג לתוכן העמוד
יום שבת, 02 בדצמבר 2023
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

אנשי עסקים: השריפה גרמה לנו נזק במליונים

המחסן השרוף של א. בקיבוץ הראל. (צילום: בקיצור)

קבוצת הנפגעים הקשה ביותר עד כה היא קבוצת אנשי עסקים אשר איחסנו ציוד יקר במחסנים בקיבוץ. חלק מהמחסנים הללו נחרב לחלוטין והותיר את אנשי העסקים עם נזקים במליוני שקלים.

א. הוא אחד מאנשי העסקים (המבקש להישאר בעילום שם) המפעיל עסק גדול ומוכר במושב סמוך, סיפר כי הנזק שנגרם לו נאמד במיליוני שקלים.

"אני גר במושב משנת 1971, ניסינו להתפרנס מחקלאות אבל זה לא הלך. במקרה גיליתי את תחום העיסוק הנוכחי שלי ולפני 30 שנה נכנסתי תחום ופיתחתי עסק בקנה מידה ארצי, שמספק מוצרים, ייעוץ ושירות לאלפי לקוחות בהם מפעילי מתחמים תיירותיים, כוחות הבטחון ועוד רבים. העסק גדל ונזקקנו לשטח איחסון. הפקחים של המינהל והמועצה מיררו את חיי ולא הייתה לי ברירה - נאלצתי לשכור מחסן לאיחסון של המוצרים בקיבוץ הראל".

איש העסקים מודה כי הליקויים שהיו במחסן מנעו ממנו לבטח את הציוד: “ביטחתי את המבנה, אבל כשרציתי לבטח את הציוד חברות הביטוח סירבו – אמרו לי שאין עמדת כיבוי צמודה ואין תשתיות מתאימות. עכשיו כל הציוד הלך, נזק במיליונים, המבנה מבוטח והקיבות יקבל עליו את הפיצוי ואילו אני נותרתי עם נזק אדיר".

לדבריו הקיבוץ לא מסר כל מידע על הנזקים שנגרמו ובמשך שלושה ימים הוא ובני ביתו היטלטלו בין תקווה לבין מפח נפש. רק ביום ראשון, הוא קיבל את בשורת האיוב, שהמחסן שלו נחרב לחלוטין ודבר לא נשאר.

- במחשבה לאחור אתה מתחרט על הרגע ששכרת את המבנה ?

"אני מתחרט לגמרי וממליץ לכל איש עסקים שלא להתקרב למחסנים כאלה”.

 

 

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?