דלג לתוכן העמוד
יום ראשון, 11 באפריל 2021
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

שר החקלאות: מאושר לראות את השיקום בהראל

שר החקלאות ופיתוח הכפר, אלון שוסטר (כחול-לבן) ערך השבוע (23.3) ביקור בקיבוץ הראל יחד עם ראש המועצה האזורית מטה יהודה, ניב ויזל, ונציגי הקיבוץ. במהלך הביקור נפגש עם הנהלת הקיבוץ, סייר באתר הקראווילות החדש ושוחח עם תושבים.

                                         

שר החקלאות, אלון שוסטר (משמאל) במפגש עם תושבי קיבוץ הראל
                

כזכור, במאי 2019 השתוללו שריפות ענק בכל רחבי הארץ אשר הותירו נזקים כבדים במרחב של מטה יהודה. את הנזק הכבד ביותר ספגו תושבי קיבוץ הראל, שפונו בהתראה קצרה מהיישוב, שהו בבתי מלון במשך שבועות ארוכים לאחר שעל הקיבוץ ריחפה סכנת זיהום באסבסט. בשריפה נשרפו כליל חמישה בתים בקיבוץ, חמישה בתים נוספים נפגעו באופן אנוש ותשתיות הקיבוץ נהרסו לחלוטין. נזקי השריפה נאמדו בכ-30 מיליון שקל והותירו את הקיבוץ במצב תקציבי קשה.
בהיותו ח"כ פעל שוסטר למען סיוע לקהילת הקיבוץ מול רשויות המדינה וקידם את המהלך להקמת אתר הקראווילות, שהוקם כמענה חלופי לעשר המשפחות שביתן נפגע. ביקור השר הגיע לאחר שבשבוע שעבר אישרה הוועדה המחוזית את תכנית השיקום של הקיבוץ.
השר שוסטר: "הנזק הפיזי שיצר אירוע השריפה בקיבוץ היה חמור, אך הנזק הנפשי לא פחות. מדובר באירוע שריפה שהוא "כוח עליון" אשר הותיר ברגע אחד אנשים ללא קורות גג. אני מברך על פעילות המועצה האזורית מטה יהודה ועוד רבים אחרים למען החזרת החיים לתיקונם. ומעבר לכך, את תושבי קיבוץ הראל שהוכיחו את העוצמה הנפשית שקיימת בהם, ואת הנכונות להשתקם ולהחזיר את החיים למסלולם, כפי שניתן לראות היום".
ראש המועצה האזורית מטה יהודה, ניב ויזל: "אני שמח שלאחר שנים רבות בהן פעלנו לקידום תב"ע לקיבוץ הראל, היישוב ניצב כיום בפני אפשרות לתקופת פריחה ושגשוג באמצעות דור חדש וצעיר אשר בוחר להקים את ביתו בקיבוץ. מטה יהודה מודה לשר החקלאות ופיתוח הכפר, אלון שוסטר, על העזרה והתמיכה לקידום המהלך".

ויזל ציין כי קיבוץ הראל עבר משבר קהילתי וחברתי בשל הרס התשתיות בשריפת הענק, ולמרות זאת עד עתה לא התקבל סיוע מהמדינה.

 

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?