דלג לתוכן העמוד
יום שישי, 18 בספטמבר 2020
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

הרוצח גרר את מיכל מהחדר ודקר אותה11 פעמים

כתב אישום הוגש כנגד אלירן מלול החשוד ברצח אשתו מיכל סלה ז"ל. אחות הנרצחת: אם יש צדק בישראל הוא יירקב בכלא

פרקליטות מחוז ירושלים, באמצעות עו"ד שגיא אופיר, הגישה השבוע (12.11) כתב אישום נגד אלירן מלול, בן 35, תושב ירושלים הנאשם ברצח בנסיבות מחמירות של אשתו מיכל סלה ז"ל.

מפרסומים שונים עולה כי אלירן מלול גדל בבאר שבע, ולא שמר על קשר עם בני משפחתו. מיכל סלה, עובדת סוציאלית, היא אחת מחמשת ילדיהם של רפאל ודניאלה סלה, אחת ממשפחות המייסדים של מושב בית זית.

מיכל סלה ז"ל

מכתב האישום, שהוגש לבית המשפט המחוזי בירושלים, עולה כי בני הזוג נישאו בחודש אוגוסט 2018 והתגוררו בבית זית. בחודש פברואר 2019 ילדה מיכל את בתם המשותפת. במהלך חייהם המשותפים נוצר מתח בין בני הזוג, בין היתר על רקע קנאתו של הנאשם ודרישתו כי מיכל תנתק קשרים עם בני זוג קודמים, חברות ומכרים מעברה.

מעת לעת שיתפה מיכל את בני משפחתה וחברותיה בלבטים שלה ביחס להמשך חייה המשותפים עם הנאשם, ואף כתבה על כך במספר הזדמנויות.

ביום 2.10.2019 יצר הנאשם קשר עם נחמה פרל, מנחת סדנה להעצמה נשית, התעניין לגבי סדנה שנועדה להתקיים בהמשך אותו ערב, ביקש פרטים והודיע כי מיכל תשתתף בסדנה.

מיכל אכן הגיעה לסדנה בה נכחה גם אחותה ב.ב. , נטלה בה חלק פעיל ואף נותרה בסוף הערב לשיחה עם המנחה, ייעצה לה במספר עניינים וציינה כי בעלה "יכול להתחבר" לסדנאות שלה.

בסמוך לשעה 23:45 חזרה מיכל לביתה ביישוב מוצא תחתית, אותו שכרו בני הזוג כחודש ימים לפני האירוע. בבית שהה הנאשם עם בתם, תינוקת בת 8 חודשים. בהמשך אותו לילה, בסמוך לשעה 01:20, תקף הנאשם את מיכל בעת שהייתה בחדרה של התינוקת ופצע אותה בראשה.

מכתב האישום עולה כי הנאשם, הצטייד בסכין מטבח, גרר את מיכל מחדרה של התינוקת בעודה מדממת אל מחוץ לחדר, ושם דקר אותה כ-11 פעמים בראשה, בפניה, בצווארה, בחזה ובבטן, תוך שהמנוחה מנסה להתגונן בשארית כוחותיה מפניו. הדקירות פגעו בין היתר בכלי דם מרכזיים בצוואר, בריאה וכן באיברים פנימיים נוספים באזור הבטן. הפצעים הרבים מהם סבלה מיכל ז"ל גרמו לאבדן דם נרחב והיא מתה כתוצאה מהלם תת נפחי.

מלוח הזמנים ששרטטו חוקרי המשטרה עולה הסברה כי לאחר שדקר את אשתו המתין מלול זמן מה, אולי כדי לוודא כי מיכל כבר לא בין החיים, לאחר מכן דקר את עצמו, ורק אז פנה לשכנים עם בתו התינוקת וביקש עזרה.

השכנה שאליה הביא החשוד ברצח את בתם התינוקת סיפרה ל-YNET את שאירע: "ראיתי גבר עטוף בשמיכה או סדין, מחזיק תינוקת ויושב על הרצפה ליד הדלת. הוא אמר 'אני ואשתי ניסינו להתאבד. אני צריך עזרה, תביאי כוס מים ותקחי את הילדה'...".

היא הוסיפה כי הבעל "היה פצוע, אבל נראה בסדר גמור מבחינת השיח. הוא לא נראה נסער או מבולבל, יותר כמו אדם במצוקה שמבקש עזרה. לאט לאט הבנתי שהוא איבד את ההכרה”.

הניסיון של מלול לדקור את עצמו הסתבר כ"לא מוצלח" במיוחד, ימים מעטים לאחר שאושפז הוא התאושש באופן מהיר למדי. מאז שנעצר הוא התלונן על כאבים, ביקש משככי כאבים ודרש כמה פעמים להחזיר אותו לבית החולים בטענה כי אינו חש בטוב.

בראיון שפורסם ב'חדשות 12' עם אישה שהייתה מאורסת למלול וניתקה את הקשר עימו במפתיע, היא סירבה לפרט את הסיבות להחלטתה לנתק את הקשר וטענה כי במידה ותתבקש היא תעיד במשטרה על השתלשלות היחסים בינה לבין החשוד ברצח.

החשוד ברצח. אלירן מלול

מלול עבד בעמותת 'החוט המשולש' המנהלת תכניות לבני נוער וצעירים. "הוא עבד אצלי שנתיים והיה מדריך נוער ועובד מצוין", סיפר יגאל גולדשטיין, מנכ"ל העמותה, "אני יודע שההורים שלו נפטרו בשנים האחרונות אבל באופן כללי לא הייתה לו משפחה ברקע. הוא היה לבד ומאוד שמח מהמשפחה שהקים ביחד עם מיכל".

אחותה של הנרצחת מיכל סלה ז"ל, לילי בן עמי, הגיעה לבית המשפט כדי לצפות בהגשת כתב האישום ודרשה כי ימוצה הדין עם הרוצח. בדברים שנשאה מחוץ לאולם בית המשפט אמרה בן עמי: "מיכלי, פרח שלנו, כולך אור של אהבה ונתינה, נגעת והמסת לבבות של אנשים שאפילו לא הכירו אותך. אנו מוצפים באהבה ודמעות של כל מי שאהבת וטיפלת, שעטפת באור היפה שלך. ארבעים יום מאז שאינך, ארבעים ימים שבהם אי אפשר להתעורר מהסיוט, כי הרוצח פה, חי ונושם, מקבל מורפיום. טפח טפח נחשפים מעשיו האיומים והאכזריים. מיכל נרצחה על ידי האדם שבטחה בו, והכניסה לליבה ולביתה, שניצל את טוב ליבה והוא נשבע שידאג לשלומה, לביטחונה ולאושרה. מה היו מילותיה האחרונות? האם היא דאגה לבתה, בזמן שהרוצח, בדם קר, רצח אותה? אם יש צדק בישראל הוא יירקב בכלא ולא יראה יותר אור יום".

עו"ד שגיא אופיר, פרקליטות מחוז ירושלים: "בשל נסיבות הרצח הקשות והאכזריות, כפי שתוארו בכתב האישום, מיוחס לנאשם ביצוע רצח בנסיבות מחמירות בהתאם לרפורמה בעבירות ההמתה. כתב האישום מבטא את חומרת העבירה שביצע הנאשם, אשר גדע את חייה של אישה צעירה ומבטיחה בביתה, במקום בו הייתה צריכה להיות מוגנת ובטוחה. במעשיו הותיר הנאשם משפחה פצועה וחבולה אשר מתמודדת מדי יום עם השלכות המעשה הנורא שביצע. הפרקליטות נאבקת ותמשיך להיאבק בתופעה הקשה של אלימות ורצח נשים על ידי בני משפחה".

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?