דלג לתוכן העמוד
יום שני, 10 במאי 2021
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

הרפורמה לאזרחים הוותיקים מתחילה באזור גוש עציון

רפורמת האזרחים הוותיקים, "חיים בגיל", יוצאת לדרך בימים אלו והיא עתידה לשנות מהיסוד את תפיסת הרשויות המקומיות את האזרחים הוותיקים במדינה. ההשקה של תוכנית הרפורמה לאזרחים הוותיקים, התקיימה ביום ג' השבוע, במועצה אזורית גוש עציון, במעמד סגנית השר לאזרחים ותיקים, ד"ר לאה נס ויו"ר המועצה האזורית גוש עציון, דוידי פרל.

במשרד לאזרחים ותיקים אומרים כי הרפורמה תהפוך את היחס לאזרחים ותיקים ובמקום לראות אותם כנטל על התקציב , על מערכת הבריאות ועל שירותי הרווחה , הם יזוהו כאוכלוסיה בעלת הון אנושי, שבכוחו להעניק תרומה משמעותית לחברה הישראלית .

במהלך 2012 תופעל הרפורמה בכמאה רשויות ברחבי המדינה ועד שנת 2014 כל הרשויות בישראל יהיו חלק מהתכנית . בשלב ראשון , תבנה העירייה פרופיל יישובי, הממפה את מצבם של האזרחים הוותיקים בכל תחומי החיים . בשלב הבא , תגובש תוכנית אסטרטגית על ידי שולחן עגול של מומחים לתחום הזקנה , שעברו הכנה מקיפה על ידי מומחי המשרד לאזרחים ותיקים , בהתאם לפרופיל היישובי . התכנית תיושם באופן מיידי לטווח של 15 שנים .

סגנית השר לאזרחים וותיקים , ד " ר לאה נס : " תוחלת החיים בישראל עלתה בכמעט תשע שנים במהלך 30 השנים האחרונות . הצפי הוא כי אוכלוסיית האזרחים הוותיקים תכפיל את עצמה עד שנת 2030 . מטרתה של הרפורמה שמוביל המשרד בראשותי , היא לתת לרשויות המקומיות את הכלים להיערך לגידול הצפוי , להיטיב את איכות חייהם וחשוב מכל למצות את הפוטנציאל הגלום באוכלוסייה זו ".

יו " ר המועצה האזורית גוש עציון, דוידי פרל : " האזרחים הוותיקים מהווים הון אנושי ייחודי, שעלינו למנף ולעודד את השתלבותם . בימים אלו אנו פועלים לקידום מיזם ייחודי, הידוע בשם ' שיכון תומך ', שיפעל במרחבי גוש עציון , מטרתו לאפשר לאזרח הוותיק להמשיך להתגורר בביתו ובסביבה המוכרת לו ובמידת הצורך לקבל תמיכה וסיוע ".

האוכלוסייה הוותיקה במועצה האזורית גוש עציון, מונה כ - 450 אזרחים ותיקים מעל גיל 65 , המהווים 2.9% מאוכלוסיית העיר . 350 תושבים מאוכלוסיית העיר, זכאים לקצבת זקנה ושארים ו - 70 תושבים זכאים לקצבת זקנה ושארים, עם הבטחת הכנסה . כמו כן , זכאים 44 תושבים לסיוע על פי חוק הסיעוד .

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?