דלג לתוכן העמוד
יום רביעי, 10 באוגוסט 2022
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

הר אדר: קמפיין להקמת בית כנסת ע"ש המאבטח שנרצח בפיגוע

בית הכנסת המתוכנן. (הדמיה: טלי ודניאל ברק)

בימים אלה מלאו כמעט 5 שנים לפיגוע הקשה בהר אדר, בו ירה למוות מחבל תושב בית סוריכ בשלושה אנשי ביטחון: שוטר מג"ב, סולומון גבריה, והמאבטחים יוסף עותמן ואור אריש.

אור, תושב הר אדר בן 25, עצר בגופו את המחבל, ניהל איתו קרב פנים מול פנים ובכך הצליח להציל את חייהם של עשרות ילדים ובני נוער, ששהו בסמוך לאירוע וככל הנראה היו במסלול הרצח של המחבל.

לפני כשנתיים החליטו במליאת המועצה המקומית הר אדר להנציח את אור ז"ל ובכך להוקיר לו תודה על גבורתו, וזאת באמצעות קריאת בית כנסת על שמו. השטח להקמה נתרם על ידי המועצה והבנייה צפויה להסתיים בתוך כשנה. בית הכנסת תוכנן על ידי ענת שטיבלמן ודניאל ברק.

בתחילת השבוע (11.7) נפתח קמפיין לגיוס תרומות להקמת בית הכנסת החדש בשם "אור והדר". הקמפיין יימשך שבוע ויסתיים ביום ראשון הקרוב (18.7). בית הכנסת יכלול 230 מקומות ויאפשר למתפללים המתגוררים באזורים המרוחקים של הר אדר להתפלל בנוחיות.

הקמפיין לגיוס כספים מנוהל על ידי חברת צ'רידי בשקיפות מלאה, ובליווי של רואה חשבון וועד מנהל מקצועי.

הוריו של אור ז"ל, אבי ומיכל אריש: "התמיכה והחיבוק של הקהילה יסייעו לנו מאוד בהמשך ההתמודדות מול הצער והכאב. אור תמיד יחסר לנו, אבל מקווים שבהמשך ישמע את קולנו ואת קולות התפילה מבית הכנסת החדש".

תרומות ניתן להעביר לפקודת הוד והדר בהר אדר, בנק מרכנתיל דיסקונט (17), סניף 642 מספר חשבון 0082488918 . טלפון לפרטים בווטסאפ: 053-6560860.

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?