דלג לתוכן העמוד
יום שבת, 19 ביוני 2021
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

"האתגר הוא לשמר את רמת ההישגים הגבוהה שלנו"

ראש המועצה המקומית הר אדר, חיים מנדל שקד: השנה נקדם את הלמידה ביער, נטפח אורח חיים בריא ונלמד לשמור על הסביבה

הכניסה להר אדר

בשנת הלימודים תש"פ, יפקדו את מוסדות החינוך ביישוב הר אדר כ- 700 תלמידים במעונות היום, גני הילדים וביה"ס היסודי. בנוסף כ- 500 ילמדו בחטיבת הביניים, בחינוך הממלכתי דתי ובחינוך המיוחד מחוץ לישוב. שבוע לפני היום הראשון ללימודים קיימנו שיחה אישית עם ראש המועצה, חיים מנדל שקד, על האתגרים וההזדמנויות של מערכת החינוך היישובית.

מנדל שקד

מה חדש בשנה"ל הקרובה?

"היער הצמוד להר אדר, הוא משאב טבע ובשנת תש"פ נמשיך להוביל את הלמידה החוץ כיתתית ביער, גם בגני הילדים וגם בבית הספר. השנה, נקדם מהלך של הקפדה יתרה על תזונה בריאה, שילוב פעילות גופנית כאורח חיים, מודעות עצמית ורגיעה כחלק משגרת חייהם של הילדים ושיפור איכות חייהם. יחד עם זאת, נוביל מהלך של צמצום השימוש בכלים חד פעמיים באירועים, טיולים ומסיבות ונשוחח עם הילדים על תרבות הצריכה ועל ההתמכרות למסכים”.

מה ההסדר אליו הגעתם עם חטיבת הביניים ועם תיכון הראל?

"מזה שנים מבשרת ציון משמשת כבית שני עבור ילדי הר אדר שלומדים בחטיבת ביניים "היובל' ובתיכון 'הראל'. התלמידים שלנו משתלבים בצורה מיטבית וזוכים לסל שירותים מורחב שמהם נהנים כלל תלמידי בית הספר. מאחר ולא מצופה שתושבי מבשרת יישאו בעלות המימון של תלמידי הר אדר, הגענו להסדר שבו מועצת הר אדר תישא בנטל הכספי, באופן יחסי בהתאם לכמות התלמידים מהר אדר שילמדו במבשרת. מדובר בהסכם הוגן שהשביע את רצונם של שני הצדדים. זו באמת הזדמנות להודות לראש מועצת מבשרת, יורם שמעון, ולצוות המקצועי שלו על הדיאלוג המקדם והפתוח שהוביל להסכם ארוך טווח, שיאפשר לתלמידי הר אדר החפצים בכך להמשיך ללמוד בעשור הקרוב במבשרת. זה לא דבר מובן מאליו”.

הכניסה להר אדר

מה השינויים בחינוך הבלתי פורמלי בהר אדר?

"הצוות המקצועי של המועצה הכין תכנית עשירה ומגוונת של חוגים, ספורט ופנאי לילדים, לנוער ולמבוגרים. לראשונה בהר אדר מונתה מנהלת יחידת נוער שמגבשת בימים אלו ביחד עם מועצת הנוער תכנית המותאמת לשכבות הגיל השונות. המשימה הראשונה שמעסיקה אותם כעת היא תכנון מועדון נוער משודרג ומעוצב".

מהם האתגרים של מערכת החינוך לשנה זו?

"אחד הנושאים המאתגרים העומדים בפנינו השנה הוא התמודדות עם נושא ההסעות לתלמידים שלומדים במוסדות חינוך הפזורים על פני כל העיר ירושלים. השאיפה שלנו היא לתת מענה תחבורתי לכל תלמיד המתגורר בהר אדר ולומד במוסד חינוכי מחוץ לישוב. מדובר במשימה קשה ומאתגרת הן מבחינה ארגונית - לוגיסטית והן מבחינה תקציבית. אתגר נוסף הוא לשמר את רמת ההישגים הגבוהה של תלמידי ביה"ס היסודי שנמצאים מזה שנים בעשירון העליון במבחני המיצ"ב בכל תחומי הליבה. ביה"ס היסודי שלנו הוכר כבית ספר ייחודי בתחום האימון והאומנויות”.

מנדל שקד: "כל ארגון מתברך קודם כל בהון האנושי המרכיב אותו ואני מבקש לנצל את ההזדמנות להודות לצוות המקצועי החינוכי בהר אדר שבזכותו כל התכניות הנפלאות האלה מתרחשות. אני מאחל לכל הילדים בהר אדר שנת הרחבת אופקים, שנת יצירה והצלחה בכל מעשה ידיהם ומאחל שתהיה לכולנו שנת חינוך עם חיוך”.


 

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?