דלג לתוכן העמוד
יום חמישי, 07 בדצמבר 2023
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

הר אדר: בכיר במועצה המקומית הטריד מינית

פרשה של הטרדות מיניות על ידי בכיר במועצה המקומית הר אדר מתסיסה תושבים ביישוב היוקרתי. במועצה המקומית טוענים כי הפרשה טופלה באופן יסודי ולפי ההנחיות.

2.jpg

פרשה של הטרדות מיניות על ידי בכיר במועצה המקומית הר אדר מתסיסה תושבים ביישוב היוקרתי. יש הטוענים כי בעקבות הפרשה נאלצה העובדת לפרוש מעבודתה והממונה על מעמד האישה התפטרה מתפקידה. במועצה המקומית טוענים כי הפרשה טופלה באופן יסודי ולפי ההנחיות.

מתלונות שהגיעו למערכת "בקיצור" עולה כי עובדות במועצה המקומית הר אדר התלוננו כנגד מנהל בכיר כי הוא התבטא אליהן באופן “סקסיסטי” ובמקרה אחד אף “שלח ידיים”.

המנהל הבכיר, היה פעיל מרכזי במטה הבחירות של ראש המועצה, חן פיליפוביץ', וזמן קצר לאחר הבחירות מונה לתפקיד שלפי הטענות "נתפר" במיוחד עבורו. הטענות על "הטרדה מינית" החלו לפני שנה, אז עלתה התלונה הראשונה, ולאחרונה הצטברו עוד שתי תלונות. הטענות כוללות הערות מילוליות ותלונה על מגע לא נאות.

הפרשה שטופלה בחשאיות זכתה לחשיפה ציבורית על רקע פרישתה של האחראית על מעמד האשה במועצה המקומית, דנה ניסים, מהתפקיד. במקביל אחת העובדות שהתלוננה החליטה להתפטר מעבודתה.

דנה ניסים, המשמשת כמרכזת הוועדה לתו"ב בהר אדר, הכחישה כי פרישתה מתפקיד הממונה על מעמד האשה קשורה לדרך שבה טופלו התלונות כנגד הבכיר. “אין קשר בין ההתפטרות שלי לבין האירוע של הטרדה המינית. אני רציתי לרדת בהיקף העבודה שלי במועצה. עשיתי הכל לפי החוק ולפי הנהלים. אין קשר בין הדברים. יש מי שמחפש להפיל את ראש המועצה".

ניסים אמרה כי היא אכן מכירה את התלונות ובהתאם לתפקידה היא הגישה המלצות לראש הרשות.”האירוע לא הגיע למשטרה. זו בחירה של המתלוננת. עשיתי את עבודתי. צריך לכבד את הנשים. אני מגנה ושומרת על הנשים. אני לא צריכה להביע את דעתי האישית. ראש הרשות הוא שמחליט וכל הדברים מתועדים”.

העובדת שהתפטרה אמרה ל"בקיצור" כי ההתפטרות שלה לא נובעת מפרשת ההטרדות המיניות וכי היא לא רוצה להתייחס לנושא.

חבר מליאת המועצה וראש האופוזיציה, מנחם מנדל-שקד: “ראש המועצה ענה לי שהדבר טופל לפי הנהלים לא יודע אם הדבר הגיע למשטרה. אני לא יודע מה נעשה, אם העובד הלך לקורס או עמד לדין משמעתי".

ענת כנפו, ששימשה כסגנית ראש המועצה, התפטרה לאחרונה מתפקידה והודיעה כי אינה נמנית על חברי הקואליציה של ראש המועצה. כנפו ביקשה לקיים דיון דחוף בנושא ההטרדות המיניות. "אני מבקשת לקיים את הדיון בדחיפות לפני שההד הציבורי יגרום נזק נוסף לעובדות בהן מדובר וגם למשפחתו של עובד המועצה המדובר. תפקידנו להכנס לעובי הקורה ולהיות קשובים לעובדות ולתושבים ולטפל בכך במסגרת המליאה ולא בשיח תושבים רחב".

כנפו פנתה ליועץ המשפטי של המועצה, עו"ד גילי רוגל, ולדבריו: "לחברי המועצה אין תפקיד בבירור תלונה על הטרדה מינית. הסמכות לטיפול בתלונה נתונה לממונה לפי החוק אשר מגישה מסקנותיה לראש המועצה וראש המועצה מחליט בדבר האמצעי שיש לנקוט כלפי הנילון". עו"ד רוגל הדגיש כי, "המועצה אינה יכולה לדון בדרך הטיפול בתלונת הטרדה מינית, בין היתר כיוון שהמידע חסוי ונוגע לצנעת הפרט”.

העובד הבכיר ענה לשאלת "בקיצור" ואמר: "כעובד המועצה הריני מנוע מלהתראיין לתקשורת בוודאי בנושאים הקשורים בצנעת הפרט. אציין רק כי הנושא נבדק וטופל במלואו על ידי הגורמים המוסמכים והסתיים זה מכבר".

ראש המועצה המקומית הר אדר, חן פיליפוביץ', אמר: "ראש המועצה מתייחס בחומרה רבה לתלונות מסוג זה וקורא לכל אדם שהוטרד בדרך כלשהי לפנות לגורמי המשמעת או למשטרת ישראל. התלונות טופלו משמעותית על ידי הגורמים הממונים והמוסמכים כנדרש ובצורה המקצועית ביותר. מטבע הדברים, אנו מנועים ממסירת פרטי הפרטים. נהלי מניעת הטרדות מיניות במקום העבודה מפורסמים במועצה ואנו מתייחסים אליהם בכובד ראש".


 

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?