דלג לתוכן העמוד
יום שבת, 19 ביוני 2021
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

הר אדר: גל תביעות מאיים על תקציב המועצה

פסק דין שהתקבל לאחרונה מחייב את המועצה המקומית הר אדר לשלם לחברה קבלנית שעוסקת בהקמת המרכז המסחרי ביישוב סכום כולל של כ-700,000 שקלים על חלקה בהפרת חובת הגילוי אודות צינור מים הנמצא בשטח עליו אמור לקום המרכז המסחרי, כך גילה ראש המועצה, חיים מנדל שקד לתושבי היישוב השבוע.

   לדברי מנדל שקד, מתוך סכום הפיצוי לקבלן, חוייבה המועצה לשלם כ-200,000 בשל עיכוב בפינוי מבנים ניידים במהלך השנים 2014-2016, אשר היו מוצבים במשבצת הקרקע של המרכז המסחרי. המועצה הייתה מחוייבת לפנות את המבנים בתוך תשעה חודשים ממועד פרסום תוצאות המכרז, אך מסיבות שונות התעכבה בביצוע הפינוי.

מנדל שקד חשף בפני תושבי היישוב את היקף התביעות הנוספות איתן צריכה המועצה להתמודד ולהן הפירוט:

רשויות המס דורשת מהמועצה המקומית סכום של 360,000 שקל בגין אי תשלום מס מעסיקים (מס שכר) לעובדים הפלשתינאים בין השנים 2014-2016.

המועצה המקומית מבשרת ציון דורשת מהר אדר לשלם 930,000 שקל עבור השתתפות בהוצאות החינוך של ילדי הר אדר הלומדים בחטיבת היובל. דרישת התשלום היא בגין שלוש השנים האחרונות. במקרה זה נמסר מהר אדר כי מדובר בדרישה מופרכת שבכוונתם לדחות אותה על הסף.

בימים אלו מתמודדת הר אדר עם שתי תביעות שכבר מתנהלות בבית הדין לעבודה: תביעה אחת הוגשה ע"י חשב המועצה לשעבר בגין הכרה ביחסי עובד-מעביד ומסתכמת ב-1.7 מיליון שקל, והתביעה השנייה הוגשה ע"י עובדת מועצה לשעבר בגין הטרדות מיניות המסתכמת ב-800,000 שקל.

השבוע הוגשה תביעה נוספת, ע"י עובדת מועצת הר אדר לשעבר, לבית הדין לעבודה כנגד המועצה בגין הטרדות מיניות. תביעה זו מסתכמת בדרישה לפיצויים בהיקף של 1.3 מיליון שקלים,

חיים מנדל שקד, ראש המועצה, הביע את חששו מהשפעת תוצאות ההכרעות המשפטיות על הגירעון המצטבר של הר אדר ואמר: "ההשלכות הישירות של פסק הדין בתביעה בגין המרכז המסחרי והחוב למס הכנסה, שמקורן בתקופה המועצה הקודמת, הן הגדלה בפועל של הגירעון המצטבר של המועצה המקומית מ-1.7 מיליון שקל ל-2.8 מיליון שקל, בסוף 2018. בכוונתי לקיים דיון אסטרטגי במליאת המועצה, שיוקדש להתמודדות עם המשמעויות הכספיות של התביעות הפתוחות והגירעון המצטבר. אני מאמין כי נמצא פתרונות יצירתיים להתמודד עם האתגרים החדשים מבלי להשית כל הוצאה על התושבים".

 

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?