דלג לתוכן העמוד
יום ראשון, 16 ביוני 2019
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

הר אדר: קנסות כנגד בעלי כלבים משוטטים

  בעקבות ריבוי מקרים של כלבים משוטטים ברחבי היישוב, ותלונות תושבים בתקופה האחרונה בעניין כלבים משוטטים, החליטה המועצה המקומית הר אדר להגביר את האכיפה כנגד בעלי כלבים משוטטים.

יצוין כי על-פי החוק, חובה לקשור ברצועה כלב המצוי ברשות הרבים. כלבים המשוטטים באופן חופשי, גם אם הם חיות מחמד מטופלות, עשויים להוות סכנה לסביבה, כיוון שהם חשופים למגע עם בעלי חיים נגועים – ועשויים להתחיל את שרשרת ההדבקה בכלבת כבר אצל בעליהם בבית, מבלי שאלו ידעו כלל על הסכנה המקננת בביתם.

הדבר מקבל משנה תוקף כשמדובר בהר אדר. הישוב הפסטורלי שוכן בלב אזור בו חיים גם חיות בר רבות, בהן; תנים ושועלים המהווים מאגר למחלת הכלבת. כלבים משוטטים חשופים יותר לחיות הבר ולמחלת הכלבת, מה שגורם לכך שכלבים המשוטטים באופן חופשי, מסכנים את הציבור כולו.

בנוסף, כלבים משוטטים עלולים להפחיד ולהרתיע את הולכ הרגל בישוב: ילדים בדרכם אל ומבית הספר, בדרכם לחוגים או לחברים, תושבים המטיילים להנאתם, ובעלי כלבים אשר מטיילים עם כלבם עם רצועה כמתחייב בחוק.

נימוקים נוספים למיגור התופעה טמונים בעובדה שכלבים משוטטים חשופים יותר לסכנות כגון פגיעה על ידי רכב, קרבות עם כלב אחר, התעללות, אכילת מזון מזוהם מפחי אשפה ועוד.

לאור זאת, החליטה המועצה להפעיל בחודשים הקרובים לוכד כלבים במטרה לשמור על איכות החיים והבטיחות של התושבים ולמנוע שוטטות בעלי חיים. הלכידה תתבצע בכל ימות השבוע ובשעות בלתי שגרתיות. כלב משוטט יצולם ובעליו ייקנס בסכום של 440 שקלים.

במבצע אכיפה שהתקיים השבוע (6/1/18) נתפסו ארבעה כלבים משוטטים והוגשו דוחות קנס כנגד ארבעת בעלי הכלבים, שכלביהם נמצאו משוטטים, ללא רצועה, בשטחים הציבוריים בישוב.

"אנו קוראים לציבור בעלי הכלבים לשתף פעולה ולמנוע פגיעה אפשרית בשכניכם וחבריכם, תושבי הישוב", אומר וטרינר המועצה, ד"ר אילן דיין, "חשוב להבין כי החזקת חיות מחמד היא דבר מתגמל באופן שאין לו תחליף, אולם גם כאן, כמו בכל דבר אחר, יש לעשות זאת תוך הקפדה על החוקים והתקנות, כדי שהן בעל החיים, והן הסביבה יוכלו לחיות בשלום ובבריאות וליהנות מכך הנאה מלאה".

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?