דלג לתוכן העמוד
יום חמישי, 02 בדצמבר 2021
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

להציל את חומי

בישוב הר אדר מסתובב בשנים האחרונות כלב משוטט שכבש את ליבם של רבים מהתושבים, כלב מקסים, נבון ויפיפה העונה לשם חומי. חומי נהג לשוטט במרחבי הר אדר וביער הסמוך, להצטרף לתושבים המטיילים עם כלביהם, לשחק עם כלבים ולאכול ולישון בחצרות הבתים בישוב הר אדר. הוא שרד את הימים הקרים והשלגים ושרד גם את החמסינים. הוא היה עד לקורונה, לסגרים, למערכות הבחירות התכופות ולחיי הקהילה בהר אדר על שלל פעילותה. במהלך השנים ניסתה המועצה ללכוד את חומי, אך בחושיו המחודדים הוא ידע להישמר ולהעלם ברגעים הנכונים. בחודש האחרון, לאחר שחומי היה מעורב בקטטה עם כלבים של תושבי הישוב, ביקשה המועצה את עזרת התושבים בלכידתו. התארגנות ספונטנית ויוזמה של אחת התושבות בישוב הובילה להקמת קבוצת חשיבה וסיוע ששמה לה למטרה להציל את חומי מהתסריט הידוע והעצוב של לכידת כלבים משוטטים.

חברי הקבוצה, שכולם אוהבי בעלי חיים, פנו למועצה בבקשה לאפשר להם לפעול למען הצלת הכלב. הם בנו תכנית ללכידתו, לשיקומו ולביותו. הם אספו מידע לגבי מקומות הלינה שלו והשעות והאזורים בהם הוא אוהב להסתובב. כמו כן נבנתה תכנית ברורה לגבי אופן הטיפול בו לאחר הלכידה, תכנית השיקום ומציאת בית מאמץ.

בשבוע של חול המועד פסח הגיעו עשרות דיווחים על תנועותיו של חומי בישוב. תושבים רבים שנרתמו למאמץ התחילו לנסות להתחקות אחר צעדיו של חומי ברחבי הישוב, בין החצרות, גני המשחקים וההרים שמסביב.

ביום שלישי (6.4), בשעות הבוקר הגיע חומי לחצר ביתם של אחת המשפחות בקבוצה ושם נלכד בעזרת לוכד הכלבים, אבי קוזי, ששכרו התושבים. בעזרת אבי הועבר הכלב לבית החולים הווטרינרי בקרית ענבים 'וט חולים' ושם עבר חומי סירוס וקיבל טיפול רפואי ראשוני הכולל טיפול בפציעות, תילוע ורישום בעזרת שבב. בית החולים שיתף פעולה עם התושבים וטיפל בכלב באהבה, במקצועיות ובעלות מוזלת במיוחד.

באותו יום, לאחר שחומי התעורר מהניתוח, אספו אותו התושבים והסיעו אותו לחווה שיקומית המתמחה בטיפול ובביות כלבים מסוג זה. חומי צפוי לשהות בחווה השיקומית בחודשיים הקרובים. בזמן הזה מחכה לו כבר משפחה מאמצת שעמלה על התאמת הבית לבן המשפחה החדש. חשוב למשפחה ליצור לו גינה ובית בהם יוכל חומי להסתובב בבטחה ובמקביל למנוע מראש מצב בו יוכל לברוח ולחזור לשוטט.

חשוב וראוי לציין כי הפעילות הקהילתית להצלת הכלב המשוטט חומי, גרמה להתרגשות רבה בישוב הר אדר. זאת ועוד, תושבי הר אדר שנרתמו לנושא, פתחו בגיוס המונים ועשרות תושבי הישוב תרמו להצלה ברוחב לב. קהילת הר אדר תחגוג השבוע את יום העצמאות בתחושת סיפוק לאחר שהצילה את חומי האהוב מגורל עצוב.

 

כתב: יצחק רביחיא
 

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?