דלג לתוכן העמוד
יום ראשון, 31 במאי 2020
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

לראשונה בהר אדר: קורס הכנה לצה"ל

הקורס המתמקד בהכנה מנטלית ופיזית פתוח לתיכוניסטים מהר אדר וישובי האזור

  בשבוע שעבר פורסם כי היישוב הר אדר נמצא בראש המועצות המקומיות מבחינת שיעורי הגיוס לצה"ל ואילו השבוע נפתח בהר אדר קורס הכנה לצה"ל, לימי הסיירות ולגיבושים השונים.
הקורס, המיועד לתלמידי שביעית ומעלה, מתמקד בהכנה פיזית ומנטלית לשיפור סיכויי ההצלחה ויכולת ההתמודדות עם ימי הסיירות, הגיבושים והשירות הצבאי בכלל.
תושב הישוב, מתן זכאי, מאמן כושר מוסמך ומנוסה בהכנה לגיבושים, ידריך את הצעירים באימוני כושר פיזיים דו שבועיים. זכאי שם לו למטרה להכין את בני הנוער בצורה המיטבית תוך שמירה על בטיחות אימונים, המנעות מפציעות והענקת כלים שיאפשרו להם להתאמן עצמאית במהלך חייהם.
בצד ההכנה הפיזית, יעביר צביקה שפירא, גם הוא תושב הר אדר, ימים מרוכזים להכנה מנטלית לימי הסיירות והגיבושים. שפירא הוא יועץ ארגוני לפיתוח מנהיגות מנחה קבוצות מנטורים ופסיכותרפיסט ובעצמו יוצא יחידה מובחרת ובעל נסיון בהדרכת מגבשים בשירות המילואים.
לדברי צביקה: "צבא הינו פרק חיים משמעותי ומעצב אישיות. נערים הופכים לגברים. ימי הסיירות מהווים את שער הכניסה לתקופת חיים לא קצרה ומאתגרת זו. החוסן המנטאלי והיכולת לשמור על זהות אישית יציבה גם מעבר לשערי הבקו״ם הינם קריטיים לבריאותו הפיזית והמנטלית של הלוחם ביחידות המיוחדות ובצה״ל באופן כללי. מוטלת עלינו כהורים וכחברה אחריות להבטיח כי המעבר הזה ייעשה באופן מיטבי. מהנחת מוצא זו נולד הפרוייקט".
הקורס מתקיים בהר אדר, בימים א׳ ו ד׳, ופתוח לתושבי האזור, לנערים ולנערות.
לקורס ניתן להירשם דרך מועצת הר אדר, ההרשמה נפרדת לאימונים הפיזיים הדו שבועיים ולימים המרוכזים המתקיימים אחת לחודש. לאור חשיבות הנושא נרתמו שני המייסדים גם לתמחור נוח וסביר עבור הקורס.

 

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?