דלג לתוכן העמוד
יום ראשון, 12 ביולי 2020
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

מחאה בהר אדר: המועצה מנתקת את הקשר עם הפועל ירושלים

"ההחלטה על הפסקת ההתקשרות התקבלה ללא דיון מעמיק". חניכי הפועל ירושלים במחנה אימון בהר אדר (פייסבוק)

מחאה ציבורית שוב מסעירה את הרוחות ביישוב הר אדר. הפעם נמצאת במוקד החלטת המועצה המקומית לנתק את הקשר עם ארגון הפועל ירושלים (כדורסל) ולהעביר את האחריות לפעילות הספורט ביישוב למועצה. ההורים הזועמים טוענים כי המהלך נעשה באופן חד צדדי וללא התייעצות עימם. מהמועצה נמסר בתגובה כי פעילות הכדורסל ביישוב תאוגד כעת תחת מועדון הכדורסל החדש "הפועל הר אדר", שהקימה המועצה.

מחלקת הנוער של הפועל ירושלים הינה אחת ממחלקות הכדורסל הגדולות בארץ. על המחלקה נמנים כ-2,000 ילדים ובני נוער המשחקים ב-52 קבוצות ליגה ובכ-20 קבוצות בתי ספר לכדורסל הפרושות בעשרה מוקדים ברחבי ירושלים. המחלקה מפעילה את חוגי הכדורסל ביישוב הר אדר מזה קרוב ל-20 שנה. במהלך השנה האחרונה הפעילה הפועל ירושלים ארבע קבוצות ליגה וארבעה חוגים.

מנכ"ל מחלקת הנוער, דניאל ששר, אומר כי ההודעה הלקונית שקיבל ביום ראשון האחרון (24.6) אינה יכולה לבטא את עוצמת הקשר שנוצר עם השנים בין תושבי הר אדר לבין המחלקה: “ביום ראשון קיבלתי מכתב עם משפט אחד המודיע על סיום ההתקשרות בין המועצה לבינינו. זאת הייתה הפתעה מוחלטת. אנחנו כבר סיימנו את ההיערכות לשנה הבאה וסיכמנו עם מאמן מעולה. אני לא מבין מה המניע של ההחלטה הזו".

חבר המועצה המקומית, עמיר אריהן, אמר כי הוא נדהם מעמדת המועצה: “זה קרה בהפתעה מוחלטת. לא התקיים על זה דיון במליאה ולא דיון ציבורי. הפועל ירושלים גידלה בהר אדר דורות של ספורטאים. רק לפני שנתיים אמר ראש המועצה שזה קשר שבל ייפרד. הביקורת שלי היא על הדרך שזה נעשה. זו החלטה נמהרת שהתקבלה בלי לעדכן אף אחד, לא חברי מועצה לא הורים. וראש המועצה לא עונה עכשיו על שאלות בנושא”. לדברי אריהן האופן שבו הודיעה המועצה על המהלך מעורר חשש לניגוד עניינים.

חברת מליאת מועצה, פנינה בן עמי, טוענת כי הפרידה מהפועל ירושלים תפגע באופן קשה בפעילות הכדורסל ביישוב: “אם מחליטים להפסיק התקשרות אין מצב שזה יתקבל באופן חד צדדי, יש לקיים דיון רציני. לא קיבלנו תגובה מראש המועצה".

בן עמי התייחסה לכך שהיו הורים שהתלוננו על פעילות של אחד המאמנים ביישוב: “חוסר התאמה עם אחד המאמנים זה לא סיבה להפסיק את הפעילות החשובה הזו. קבוצת הורים אחת לא יכולה לקבוע מדיניות כזו. אם יש בעיה עם מורה בבית ספר לא סוגרים את בית הספר! זה מהלך פוגעני ומשפיל לקבוצת ההורים ולתלמידים".

בהר אדר התארגנה עד מהרה עצומה עליה חתמו כ-50 איש (נכון לשעת סגירת הגליון) המוחה על הפסקת הפעילות עם הפועל ירושלים. "הורים רבים רואים ערך מוסף רב בפעילות של הפועל בישוב...הפועל ירושלים סגרו עם אלעד סימנטוב לאמן בשנה הבאה...לאור ההודעה החד צדדית של המועצה, יכול להיות שאלעד כבר יסגור במקום אחר, ונאבד אותו. אנו פונים לחן בקריאה לשקול את ההחלטה מחדש ולהחזיר את הפועל ירושלים להר אדר”.

מאמן הפועל ירושלים בהר אדר, רוני, כתב להורים מכתב ובו טען כי במהלך כל שנת הפעילות האחרונה לא נערכה אפילו פגישה אחת איתו ולא הועלתה מצד המועצה כל טענה על הפעילות של הפועל ירושלים. הוא התייחס לטענות של קומץ הורים: “מיעוט דעתני של הורים ביישוב לא מבין בכלל את המהות של העניין ומעוניין היה לקחת חלק בקבלת החלטות שוטפות שקשורות לפעילות בנם - זה לא מתאים ולא מקובל...ברור לכל הורה...שבסופו של דבר רק הפועל ירושלים תוכל להעניק לו ולכם מענה מקצועי אמיתי”.

ראש המועצה המקומית, חן פיליפוביץ', אמר בתגובה: "בעקבות פניות הורים במהלך העונה, בחן לאחרונה הצוות המקצועי של המועצה את ההיתכנות ליציאה עצמאית מבחינה ארגונית ומקצועית בתחום הכדורסל. הגשתי בשם המועצה בקשה לרישום מועדון כדורסל - ״הפועל הר אדר״ שיחל לפעול בשנת החוגים הקרובה. מחלקת ומרכז הספורט הפועלים מזה כשלוש שנים ביישוב יאפשרו לנו לממש את חזון הספורט היישובי. אני מוצא כי להר אדר יש את היכולת לפתח ולקיים מועדון כדורסל עצמאי - ״הפועל הר אדר”. מתכונת האימונים ומשחקי הליגה בהם משתתפים הילדים תשודרג בהיבטים רבים תחת ניהולו המקצועי של גדי קידר מנהל מחלקת הספורט. אני משוכנע כי הספורטאים הצעירים יצליחו ויגיעו להישגים מרשימים במועדון הכדורסל שלנו".

 

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?