דלג לתוכן העמוד
יום רביעי, 15 ביולי 2020
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

סובב הר אדר לזכר נרצחי הפיגוע

ביום שישי 24/5/19 יתקיים, בפעם השנייה, אירוע רכיבה על אופניים - "סובב הר אדר" לזכרם של שלושת הנרצחים בפיגוע הטרור שהתרחש בשער בידו שעל גדר היישוב.

תושבים, חברים, משפחות וכמובן המועצה המקומית הר אדר אינם שוכחים את שאירע בכניסה המזרחית ליישוב בחודש ספטמבר 2017. באותו פיגוע נהרגו שני המאבטחים: אור אריש ז”ל, תושב הר אדר, יוסף עותמן ז"ל מאבו גוש השכנה, וחייל משמר הגבול, סלומון גברייה ז"ל (תושב באר יעקב).

האחראי על הפקת האירוע מטעם המועצה, מנהל מחלקת הספורט, גדי קידר, מספר: "זו השנה השנייה שאנו מקיימים את "סובב הר אדר" לזכרם של שלושת הבחורים שנרצחו בפיגוע. השנה יוזנקו הרוכבים בשלושה מקצים: אתגרי - 15 ק"מ שטח, דינאמי - 8 ק"מ שטח ועממי - 4 ק"מ בתוך הר אדר. האירוע ייפתח בטכס לזכרם של הנופלים ואחריו יוזנקו המשתתפים על פי סדר המסלולים – מהארוך אל הקצר. בסיום הרכיבה יתקיים מופע פעלולים מלהיב ומרתק של ד"ר מולקולה באולם הספורט ביישוב".

המועצה המקומית הר אדר מבקשת להפוך את האירוע למסורת ולקיים אותו מדי שנה במהלך חודש מאי, משפחות, חברים, אורחים וכמובן הקהל הרחב מוזמן לקחת חלק בפעילות.

המסלול האתגרי (15 ק"מ) והמסלול הדינאמי (8 ק"מ) יוזנקו מהר אדר ויעברו דרך מעלה החמישה, יער המורים, בית נקופה, סמוך לקריית ענבים וכמובן במקום הפיגוע - שער בידו בהר אדר. המסלול העממי - המותאם למשפחות ולילדים צעירים ( 4 ק"מ) יעבור רובו ככולו בתוך הר אדר ויעשה עצירת ביניים בשער בידו על מנת לקבל הסבר על האירוע ומעט סיפורי מורשת קרב אודות קרבות העבר ביישוב.

להפקת האירוע שותפים משרד הספורט, הרשות לבטיחות בדרכים, משמר הגבול, איחוד והצלה, מועצה מקומית אבו גוש וכמובן המועצה המקומית הר אדר.

ראש המועצה המקומית הר אדר, חיים מנדל שקד: " אין ספק שהאירוע הטרגי הזה טילטל את היישוב. אני יכול לברך על היוזמה ומבקש להזמין את תושבי הר אדר והיישובים סביב לבוא ולקחת חלק באירוע שאנו מקווים להפוך למסורת מדי שנה. איבדנו שלושה מבנינו – אור אריש, יוסף עותמאן וסלומון גברייה, אשר נפלו על משמרתם בפתח היישוב ובגופם מנעו אסון כבד".

גדי קידר מוסיף: "מדובר באירוע ספורטיבי מותאם על פי דרגות קושי ומשלב משפחות, רוכבים מקצועיים וחצי מקצועיים ובני נוער מכל הגילאים. אנו שמחים שיש הזדמנות לאירוע בסדר גודל זה ומזמינים את כולם להגיע ולהשתתף, כל אחד על פי הקצב והכושר שלו".

השתתפות באירוע כרוכה בעלות סמלית של 30 שקלים ומקנה למשתתפים חולצת "סובב הר אדר".

ההרשמה מתבצעת דרך דף האירוע בכתובת:  SOVV-HAR-ADAR.CO.IL

 

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?