דלג לתוכן העמוד
יום רביעי, 23 בינואר 2019
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

פיליפוביץ': אני מנהל את ענייני המועצה כרגיל

ראש המועצה המקומית הר אדר, חן פיליפוביץ', שנעצר בשבוע שעבר בחשד להטרדה מינית אמר השבוע כי הוא ממשיך לנהל את ענייני המועצה המקומית "כרגיל" וכי המשטרה ביטלה את דרישתה המקורית להאריך את מעצר הבית שלו בשבוע נוסף.

כזכור, בשבוע שעבר (6.6) הגיעו שוטרים לבניין המועצה המקומית ועיכבו לחקירה את פיליפוביץ'. מאוחר יותר התברר כי סמנכ"ל משאבי אנוש לשעבר במועצה, שמוליק סורק, נעצר אף הוא. השניים נחקרו בעבירות של הטרדה מינית כלפי עובדת מועצה.

ממשטרת ישראל נמסר כי החקירה החלה עם קבלת תלונה במשטרה מעובדת מועצה, שטענה כי נחשפה וחוותה הטרדות מיניות מצד שני הבכירים לאורך התקופה בה עבדה במועצה. במקביל לעיכוב החשודים, ערכו השוטרים חיפוש במשרדי המועצה לאיתור ראיות וממצאים נוספים.

 

סורק התפטר

 

סורק היה ראש מטה הבחירות של ראש המועצה, חן פיליפוביץ', בבחירות של 2014 וזמן קצר לאחר הבחירות מונה לתפקיד מנהל משאבי אנוש. הטענות על "הטרדה מינית" לכאורה החלו ב-2015, אז עלתה התלונה הראשונה, וב-2016 הצטברו עוד שתי תלונות. הטענות כוללות הערות מילוליות ותלונה על מגע לא נאות.

כתבה נרחבת פורסמה בנושא זה ב'בקיצור'. בחודש דצמבר 2016, הסתבר כי הפרשה מסרבת לגווע. עובדת מועצה נוספת הגישה תלונה בגין הטרדה מינית כנגד סורק, הוא זומן לשימוע אך החליט להקדים ולהתפטר.

מאוחר יותר, הגישה אחת מהמתלוננות כנגד הבכיר תביעת פיצויים כנגד המועצה המקומית וכנגד ראש המועצה ומנהל משאבי האנוש בהיקף של 800 אלף שקל. התביעה עדיין מתבררת בבית המשפט.

 

נסיון הכפשה

 

לאחר שנחקר הובא פיליפוביץ' לפני שופט וזה החליט לשחררו בתנאים מגבילים (מעצר בית) למשך שבעה ימים שהסתיימו ביום שני השבוע (12.6).

מיד לאחר הדיון המשפטי הכחיש פיליפוביץ' כל קשר לטענות שהועלו כנגדו בנושא הטרדה מינית ומסר בתגובה: "מדובר בתלונה ממוחזרת, שהתבררה עד תום ונמצאה כמשוללת יסוד, של עובדת עמותה בכירה במועצה אשר לאור תלונות רבות מצד עובדי ותושבי המועצה פוטרה מעבודתה. במהלך הליך הפיטורין ובמטרה למנוע את פיטוריה, טענה העובדת טענה שקרית בדבר הטרדתה. התלונה התבררה עד תום על ידי הממונה על הטרדה מינית ונמצאה כמשוללת יסוד. רק כעת למעלה משנה וחצי אחרי פיטוריה ולאחר שניסיונה לתבוע כספים רבים בגין פיטוריה לא צלח ולאור העובדה שמדובר בתקופת בחירות, ‎הוגשה התלונה למשטרה. מדובר בראש מועצה שעושה לילות כימים למען התושבים, והניסיון להכפיש אותו כעת לאור הבחירות בפתח ראוי לכל גינוי".

השבוע אמר פיליפוביץ' כי הוא ממשיך לנהל את ענייני המועצה המקומית כבשגרה.

״לאחר שמיעת גרסתי לתלונה, הודיעה לי המשטרה כי אני מורשה לחזור לעבודתי במשרדי המועצה, על אף בקשתה המקורית להרחקה לשבוע נוסף. אני משוכנע שהאמת תצא לאור במהרה, שכן לא עשיתי דבר מהמיוחס לי. אין מדובר בתלונה תמימה, לא בתוכן ולא בעתוי. אמשיך לנהל את המועצה ביושר ובהגינות ללא חשש מגורמים המעוניינים ללחוץ עלי בדרכים פסולות ולמנוע ממני למלא את תפקידי, תוך נסיון לסחוט את הקופה הציבורית ועל אף המחיר האישי הכבד הנדרש ממני, לרבות תלונות שווא. אני מודה לאשתי, ילדי, משפחתי, התושבים הרבים והחברים שתומכים ומאמינים בי".

ממשטרת ישראל נמסר: "פעולות החקירה הנוגעות לעובדי המועצה המקומית הר אדר הושלמו, משכך התירה המשטרה לראש המועצה לשוב למשרדו בתנאים מגבילים. נדגיש כי החקירה עודנה מתנהלת וכי המשטרה חוקרת את התיק ביסודיות ובמקצועיות על מנת להגיע לחקר האמת".

 

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?