דלג לתוכן העמוד
יום שבת, 02 בדצמבר 2023
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

פעילות ציבור: לא נשלים עם הטרדות מיניות במועצה המקומית

 

קבוצה של פעילות ציבור מהר אדר נפגשה עם ראש המועצה המקומית, חן פיליפוביץ', ודרשה ממנו הסברים להתנהלות של המועצה כלפי פרשת ההטרדה המינית שהתרחשה בין כתלי בניין המועצה. פיליפוביץ' אמר לתושבות כי הוא מצטרף אליהן בנסיון למנוע בעתיד תופעות מסוג זה.

כזכור, חשף עיתון "בקיצור" לפני כשבועיים פרשה של הטרדה מינית במועצה מקומית הר אדר ("הר אדר: בכיר במועצה המקומית הטריד מינית", גליון 358). המקור לפרשה היו מספר תלונות של עובדות במועצה המקומית הר אדר שטענו כי מנהל בכיר התבטא אליהן באופן “סקסיסטי” ובמקרה אחד אף “שלח ידיים”.

המנהל הבכיר, היה פעיל מרכזי במטה הבחירות של ראש המועצה, חן פיליפוביץ', וזמן קצר לאחר הבחירות מונה לתפקיד שלפי הטענות "נתפר" במיוחד עבורו.

הפרשה שטופלה בחשאיות זכתה לחשיפה ציבורית על רקע פרישתה של האחראית על מעמד האשה במועצה המקומית, דנה ניסים, מהתפקיד. במקביל אחת העובדות שהתלוננה החליטה להתפטר מעבודתה.

חשיפת הפרשה ב"בקיצור" עוררה סערה ביישוב ההררי וקבוצת פעילות ציבור ביקשה פגישה דחופה עם פיליפוביץ'. הפגישה נערכה בלשכתו בהשתתפות כשמונה פעילות ציבור שהציגו עצמן כ"נשים מגילאים שונים, המייצגות אימהות ונשים אכפתיות שלא מוכנות לעבור לסדר היום".

בפגישה ביקשו הנשים לדעת כיצד טופלה הפרשה ואמרו כי " בתור מנהיג היישוב אנו מצפות ממך לדאוג באופן אקטיבי שעובדות המועצה ירגישו בטוחות ומוגנות".

לדברי הנוכחות בדיון, פיליפוביץ' אמר כי בתיקו האישי של המטריד נרשמה הערה, כמו כן, הותקנו מצלמות בחדרו ולעובדות המועצה שמרגישות חוסר נוחות להיכנס לחדרו רשאיות לבקש מעובדת נוספת להתלוות אליהן במשך השהות בחדרו של המטריד.

פעילות הציבור דרשו שראש המועצה יעשה סדנא או מהלך לקידום המודעות לנושא ההטרדות המיניות. אחת הנשים אמרה ל"בקיצור" כי במהלך הדיון, התלוננו הנשים, שעובדות המועצה מרגישות בחוסר גיבוי מצד ראש המועצה.

מהמועצה המקומית הר אדר נמסר בתגובה כי אכן התקיימה פגישה עם מספר תושבים בה נידון הנושא באופן מעמיק. "הובהר המצב המשפטי בנושא התלונה, שהוגשה לפני כשבעה חודשים וטופלה בצורה מקצועית ועניינית וכי לא ניתן מבחינה משפטית לשוב ולפתוח את הדיון בה ללא מידע חדש כלשהו. היות והנושא טופל כנדרש, התקבלו החלטות לגבי רענון נהלים, חינוך ומניעה, ובהמשך לפרסום ניוזלטר בנושא יתקיים כנס תושבים בנושא הטרדה מינית. אנו מודים למשתתפים ולמשתתפות שלקחו חלק בפגישה והסכימו להתנדב לסייע בידינו למגר כל תופעה או גילוי שכזה”.

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?