דלג לתוכן העמוד
יום שני, 27 במאי 2019
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

צעירי הר אדר מובילים בשיעור המתגייסים לצה"ל

כנס מתגייסים ביישוב הר אדר

תעודת כבוד מרשימה לנוער הר אדר. מנתוני מדד הגיוס לצה"ל לשנת 2015, שפורסמו השבוע (4/12) מובילה הר אדר בשיעור המתגייסים והמתגייסות בקרב המועצות המקומיות הקטנות.

הר אדר מובילה בראש טבלת הדירוג בגיוס גברים עם שיעור גיוס של 93.9% כשהיא עוקפת את אלפי מנשה, קדומים, כפר תבור, כפר ורדים, אבן יהודה, עומר ורמת ישי.
בטבלת גיוס הנשים נמצאת הר אדר במקום השני, לאחר סביון, עם שיעור גיוס של 94.4% כשהיא עוקפת את עומר, אבן יהודה, להבים ומועצות מקומיות אחרות.

גם בתחום השירות המשמעותי והמיצוי לקצונה מובילים צעירי הר אדר בטבלת המועצות המקומיות הקטנות. 64.5% מהגברים בוחרים לשרת בשירות משמעותי ו-19.4% מהמתגייסים מסיימים את קורס הקצינים.

בקרב הבנות המספרים בולטים אף יותר: 100% מבנות הר אדר בוחרות לשרת בשירות משמעותי ו-13.9% מהן מסיימות את השירות כקצינות.
בהר אדר כ-500 בני נוער בגילאי 13-18 (כיתות ז'-י"ב). כשליש מבני הנוער הם חניכי תנועת הנוער "הצופים" הפועלת בישוב. אחוז גבוה מבני הנוער המיועדים לשירות בצה"ל בוחרים להתנדב שנה נוספת במסגרות של שנת שירות או מכינות קדם צבאיות.
   חיים מנדל שקד, ראש מועצת הר אדר, אשר שירת במגוון תפקידי ניהול, פיקוד ומטה בצבא ובמערכת הביטחון ופרש לאחר שירות של 24 שנים, ברך על הנתונים ואמר: "אני גאה מאוד בבני הנוער של הר אדר. יש לנו נוער איכותי שגדל על אהבת העם והמדינה, ותורם את המיטב. אני שמח שבני הנוער במועצה שלנו רואים בגיוס לצה"ל מרכיב חיוני, ציוני וערכי. אין לי ספק שזהו תוצר של ערכי החינוך שהנוער שלנו גדל עליהם,היונק הן ממערכת החינוך היישובית שלנו. זה לא פחות חשוב מהערכים שמגיעים מהבית, מההורים, המשפחה והקהילה כולה".

 

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?