דלג לתוכן העמוד
יום שלישי, 14 ביולי 2020
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

השיפוצניק ברח לכם לפני פסח?

התאחדות קבלני השיפוצים מעניקה טיפים לקראת חתימת חוזה עם קבלן שיפוצים

ערן סיב , יו " ר התאחדות קבלני השיפוצים , מדגיש כי על מנת למנוע עגמת נפש ונזק כלכלי , יש מספר דברים שחשוב לשים לב אליהם לקראת חתימת חוזה עם קבלן שיפוצים . סיב מציין כי בהתאם ל חוק רישום קבלנים משנת 1969 , כל קבלן שיפוצים שמבצע עבודה בסכום של למעלה מ - 42 אלף שקל חייב להיות רשום ברשם הקבלנים במשרד הבינוי .


הצעת מחיר - במידה ו קיבלתם הצעת מחיר זולה במיוחד - אל תתפת ו ! ז ו עשוי ה להיות מלכודת . לפעמים הצעת מחיר נמוכה שאינה הגיונית ניתנת ע " י חאפר שרק רוצה " לתפוס " את העבודה , ולאחר שי קבל את הכסף הוא עשוי לברוח . הצעות מחיר הנמוכות בכ -20% ממה שמקובל בשוק צריכות להדליק נורות אזהרה .

תשלום - לא לתת את מלוא ה כסף מראש ! רק לפי התקדמות העבודה , ורצוי לעגן בחוזה שתשלום יבוצע רק לאחר סיום של כל שלב ביצוע . כך , גם במצב של הפסקת עבודה מצד הקבלן – הנזק לא יהיה טוטאלי .

רישיון עבודה - לבדוק שהעובדים הינם בעלי רישיון עבודה חוקי - במקרים רבים האחריות לבדיקת תוקף רישיון של העובדים חלה על בעל הדירה . חל איסור מוחלט להעסיק ערבים בעלי רישיון סוחר או עובדים זרים בלי רישיון עבודה .

ביטוח – חשוב לראות פוליסת ביטוח עם אחריות צד ג ' לפני התחלת העבודה . החשיבות של פרט פעוט זה עצומה מכיוון שבמידה ואין פוליסת צד ג ' בתוקף – האחריות ותביעת נזק עשויה ליפול על בעל הדירה .

חומרי בניין – חשוב לבדוק שחומרי הבניין שייעשה בהם שימוש הינם בעלי תו תקן ואינם פגי תוקף . חומרי בניין ללא תו תקן או ש פג תוקפם יכולים לגרום נזק גדול גם לאחר סיום העבודה .

לוחות זמנים – יש לציין בחוזה בבירור את לוחות הזמנים , וקנס על איחור בביצוע העבודה על מנת " לבטח " מפני אי עמידה בלוחות הזמנים . יש ל דאוג לנ ספח מסודר ב י ן קבלן השיפוצים ללקוח הנוגע לתוספות עבודה , בו יפורטו עלויות לתוספות עבודה , זמן העבודה של התוספת והאם התוספת עשויה לדחות את מועד סיום העבודה ואם כן בכמה זמן .

אחריות – לסכם מראש מנגנון לאחריות על העבודה ותיקון ליקויי בנייה .

חריגות - לסכם מראש על חריג ות . במידה וקבלן השיפוצים מגלה ליקוי שיש לתקן הוא חייב ל אשר ולסכם מחיר מראש .אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?