דלג לתוכן העמוד
יום שלישי, 11 באוגוסט 2020
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

התחליף החדש ל"בני המושבים" קורם עור וגידים

התרגשות אדירה בקרב המועמדים לשנת שירות (ש"שינים) מטעם "התנועה החדשה" – ביום חמישי שעבר (25.7) הודיע האגף בטחוני חברתי כי הוא מקצה 128 תקנים לתנועה החדשה. בכך נרשם ניצחון משמעותי לשכבת "סינרגיה", הש"שינים אשר פרשו מ"בני המושבים" ועמדו על זכותם לצאת מטעם "התנועה החדשה".

כזכור, עם פרישת חניכי "בני המושבים" מהנוער העובד והלומד (נוע"ל) והצטרפותם לארגון "השומר החדש", נוצרה בעיה קשה לבוגרי התנועה שהתעתדו לצאת לשנת שירות (ש"ש). הבוגרים סירבו לצאת לשנת השירות במסגרת המכסה של הנוע"ל ודרשו כי היציאה שלהם תהיה במסגרת מכסה חדשה שתוקצה לתנועת הנוער החדשה שהוקמה במסגרת "השומר החדש".

המאבק על המכסה היה מלווה בנחישות רבה מצד המועמדים לשנת השירות אשר פעלו בדרכים שונות ואף הפגינו מול משרד הבטחון בדרישה להקצאה מכסה מתאימה. מאבק הש"שינים היה גם במוקד המאבק שניהל נשיא מועצת תנועת המושבים, שלום שמחון, להשבת החניכים הפורשים לחיק הנוע"ל. שמחון טען כי אין אפשרות להעביר מכסות אל "השומר החדש" והחלטת משרד הבטחון מהווה מכה ליוקרתו.

במקביל פירסמה מנכ"לית התנועה החדשה, שירי ארדיטי, את המספרים המרשימים של פעילויות הקיץ שנעשו בתנועה ובמיוחד את מספרי המדריכים שהוכשרו בקורסי המד"צים: 850 מדריכים וחניכים במחוז צפון, 1000 מדריכים וחניכים במחוז דרום, 2200 מדריכים וחניכים במחוז מרכז.

"המספרים האדירים האלה הם תוצאה של עבודה קשה ובלתי מתפשרת של הצוותים המחוזיים והמועצתיים שלנו", כתבה ארדיטי בהתרגשות בפייסבוק, “לכולכם יש מניות בהצלחתם..."אנחנו עושים תנועת נוער, עבור זה כולנו כאן. אנחנו עובדים קשה כדי להגשים את החלום המשותף ואנחנו לא מוכנים להתנצל או להתפשר עליו. יגענו ומצאנו ואנחנו מאמינים - יש תנועה”.

"עובדים קשה כדי להגשים חלום משותף". חניכי התנועה החדשה בפעילויות קיץ

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?