דלג לתוכן העמוד
יום ראשון, 26 במאי 2019
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

התלמידים והשוטרים ניגנו יחדיו

     בשבוע שעבר התכנסו בנחושה כ-380 תלמידי שכבה ד' שמשתתפים בפרויקט בתי ספר מנגנים, לקונצרט תזמורות חגיגי, אשר במהלכו זכו להצצה לפעילותה של תזמורת המשטרה. בפרויקט לוקחים חלק תלמידים מתזמורות של ארבעה בתי ספר: 'האלה', בניצוחו של אוהד טאוב, 'מתתיהו', בניצוחו של עמי בליטי, 'נווה שלום ואחת אלסלאם' בניצוחו של עומר להב ו'הר-טוב' בניצוחו של אדוארדו אברמסון.

האירוע נפתח על ידי התזמורת הבוגרת של בי"ס מתתיהו ולאחר מכן תזמורות בתי הספר ניגנו האחת לשנייה. בהמשך, תזמורת המשטרה, בניצוחו של מיכאל גורביץ, הופיעה בפני הילדים בקונצרט מדהים ואף שיתפה את התלמידים בנגינה ובשירה. הילדים זכו להתרשם מתזמורת מקצועית וממגוון רחב של כלי נגינה, דבר שוודאי יפתח אצלם מוטיבציה להמשיך ולהצטיין בלימודי הנגינה. את המפגש המיוחד עם תזמורת המשטרה יזם אוהד טאוב, רכז פרויקט בתי ספר מנגנים בקונסרבטוריון יד חריף.

פרויקט בתי הספר המנגנים הינו פרויקט הדגל של קונסרבטוריון יד חריף בשיתוף עם מחלקת תרבות, מנהל חינוך, בתי הספר, תכנית קרב ועמותת יד חריף. במסגרת הפרויקט לומדים כל תלמידי שכבה ד' לנגן על כלי נגינה בקבוצות קטנות, פעמיים בשבוע. בכל בית ספר פועלת גם תזמורת בית ספרית של בוגרי הפרויקט תלמידי כיתות ה-ו. בנוסף, כל נגני התזמורות הבית ספריות מגיעים פעם בשבוע לתזמורת אזורית בקונסרבטוריון יד חריף. מטרת הפרויקט היא לחשוף את כל תלמידי בתי הספר ולתת להם הזדמנות שווה ללימודי מוזיקה על כלי נשיפה וכלי הקשה, וליצור עתודת נגנים צעירים שימשיכו ללמוד באופן מקצועי בקונסרבטוריון.

עומרי מונטה, רכז מחלקת המוזיקה ומנהל הקונסרבטוריון: "כ-400 תלמידי כתות ד' במועצת מטה יהודה לוקחים חלק בפרויקט 'בתי ספר מנגנים'. במסגרת הפרויקט, נחשפים התלמידים לעולם המוזיקה ואף מפתחים את מכלול הכישורים הנדרשים לנגינה. לאור הצלחתו, אנו מתכוונים להרחיב את הפרויקט בשנת תש"פ לבתי ספר נוספים ולצרף לימוד נגינה על כלי קשת".

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?