דלג לתוכן העמוד
יום שישי, 25 בספטמבר 2020
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

התפרצות קורונה ביישוב עין נקובא

תחנת בדיקה לקורונה בעין נקובא

התפרצות של מחלת הקורונה ביישוב עין נקובא. היום (11.8) התגלו ביישוב חולים נוספים ומספר החולים המאומתים עומד נכון לאתמול על 38 חולים, 12 משפחות נמצאות בבידוד. ביישוב מתגוררים כ-4000 תושבים. בשבוע שעבר הוקמה ביישוב תחנת בדיקה ניידת שאליה הוזמנו כ-120 איש לבדיקות.

יו"ר הוועד המקומי עין נקובא, סולימאן עוודאללה אישר את הפרטים ואמר כי סירב להצעה להטיל סגר על היישוב: "יש התפשטות בלתי רגילה של הקורונה. הכפר עלה כנקודה אדומה אשר מחייבת סגר על הכפר. סירבתי להצעה לסגר וביקשתי שהמשטרה תעשה את העבודה שלה ללא רחמים.  יש אנשים ששומרים ומכבדים את ההחלטות ויש כאלה שמזלזלים ולא אכפת להם, שעושים חפלה או אירוסין או חתונה וזה גורם להתפשטות המחלה ולהידבקות. את זה צריך למנוע. אתמולהתחלנו במסע הסברה מסיבי בכל רחוב ובכל פינה בכפר, וגם פליירים לתושבים בבית, בהשתתפות המועצה והמשטרה . אני מקווה לטוב". 

במועצה האזורית מטה יהודה מסרו בתגובה לשאלת "בקיצור" כי הקימו חמ"ל ביישוב הכולל צוות משימה במטרה להבין את הצרכים המיוחדים של היישוב ולממש את מדיניות המועצה, משרד הבריאות והמשטרה. אגף הרווחה של ה ועצה יצר קשר עם כל החולים המאומתים. בשלב זה בוטלו ביישוב הפעילות של המועדונית ופעילויות חברתיות נוספות, המסגדים נסגרו והחתונות בוטלו. עם זאת, מגרשי ספורט ימשיכו להיות פתוחים בהתאם לכללים. המשטרה תוודא שמירה על הכללים.

(בתמונה: תחנת הבדיקה הניידת שהוקמה בעין נקובא בשבוע שעבר)

 

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?