דלג לתוכן העמוד
יום ראשון, 05 באפריל 2020
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

ויזל: שר הפנים אמר שלא תהיה ועדת גבולות עם בית שמש

ראש המועצה האזורית מטה יהודה, ניב ויזל, בישר לחברי מליאת המועצה כי במשרד הפנים שינו את מדיניותם ודוגלים כעת בפתרונות אחרים לעיר בית שמש, שלא יפגעו בנכסים של המועצה האזורית מטה יהודה.

ויזל סקר בפני חברי המליאה את עיקרי תכנית המתאר החדשה של בית שמש המכוונת להקמתה של עיר בת חצי מיליון תושבים עד 2050. לדבריו, תכנית מתאר זו מרחיבה את גבולות העיר בית שמש אל מעבר לכביש 10 (הכביש המחבר שבין צומת עציונה לכביש 38), כוללת את כל אזור התעשייה הר טוב, מאשתאול עד פאתי קיבוץ צרעה, ואף מתרחבת לכיוון מערב עד גבול מושב טל שחר.

"תכנית המתאר של בית שמש לא נותנת לנו לישון בלילה... זה מאוד מטריד, זה הגיע לרמות הכי גבוהות בממשלה. אני הסכמתי להשתתף בישיבה שעסקה בזה. ישבנו עם כל ראשי המפלגות, כולל שר הפנים, שרת השיכון, ליברמן, גנץ ואחרים, והסברנו שהדבר הזה לא אפשרי...אנחנו לא נגד העיר בית שמש, אנחנו בעד שיתוף פעולה אזורי, אבל לא יכולים להוציא לרשות אחת את העיניים כדי לתת לרשות אחרת".

לדברי ויזל לאחרונה השתנתה מדיניות משרד הפנים. הוא סיפר כי בפגישה עם שר הפנים, ח"כ אריה (מכלוף) דרעי, אמר לו השר כי לא תהיה ועדת גבולות עם בית שמש, ומאוחר יותר חזר על הדברים גם מנכ"ל משרד הפנים.

סגן ראש המועצה, בני אלירז, חזר על הדברים ואמר כי מדובר בהתבטאות חשובה ביותר של פקיד בכיר במשרד הפנים. “כאשר הפקידות הבכירה של משרד הפנים אומרת שלא ניתן שרשות אחת תיקח אזורי תעשייה מרשות אחרת אפשר להתייחס לזה כשינוי משמעותי".

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?