דלג לתוכן העמוד
יום שני, 04 ביולי 2022
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

ועדת הערר לארנונה: אנחנו לא חותמת גומי

טענה נפוצה כנגד מערכת המשפט בישראל, היא ששופטים רבים עוברים על סדר היום בעניין בקשות חוזרות ונשנות לדחיית דיונים, כולל בקשות שנעשות ביום הדיון המשפטי עצמו, וזאת ללא בדיקה האם הנימוקים לבקשת הדחייה הם ענייניים ומחייבים את דחיית הדיון. לעומת זאת, ועדת הערר לארנונה של המועצה האזורית מטה יהודה מפגינה החלטיות ודרישה כי המבקשים להתדיין מולה יעמדו במועדי הדיון שהוסכם עליהם.

במקרה דנן, נקבע דיון בבקשת ערר של חברה להשכרת ציוד לאירועים (פרטיה שמורים במערכת) לתאריך 22/12/2021.

הוועדה דנה בבקשה דחופה שהוגשה ביום שקדם לדיון וזאת בנימוק שעורכת הדין המייצגת את החברה "חולה" ואינה יכולה להגיע לדיון.

הוועדה בראשותו של עו"ד מוש חוג'ה קבעה כי הבקשה הוגשה ללא אישור רפואי המציין את המחלה ממנה סובלת עורכת הדין, וכי במשרד המייצג את החברה ישנם עורכי דין אחרים שהיו יכולים למלא את מקומה בדיון.

עו"ד מוש חוג'ה

לאחר שהבקשה נדחתה ונקבע כי במידה ולא תהיה התייצבות לדיון יהיה חיוב בהוצאות, אישרו במשרד עורכי הדין את התייצבותם ולמחרת בבוקר שבו ושלחו בקשה לדחיית הדיון, הפעם עם אישור רפואי עבור עורכת הדין והתייחסות לבעל משרד עורכי הדין, שבה נאמר כי הוא סובל מ"דלקת גרון חריפה".

בהחלטת הוועדה נאמר כי דלקת הגרון לא מנעה מבעל משרד עורכי הדין "...להתקשר למזכירת הוועדה ולגעור בה... בבחינת כל דאלים גבר".

הוועדה קבעה כי הגשת הבקשה לדחיית הדיון "...הוגשה כלאחר יד, והיא מבוססת על ההנחה שהוועדה היא בבחינת חותמת גומי...", וכן, כי ברור שהבקשה "...אינה עונה על נסיבות חריגות...". לאור זאת קבעה הוועדה כי העוררים ישלמו הוצאות בסך של 1500 שקל בתוך 30 יום, וללא קשר לתוצאות הליך הערר.

כמו כן, הוועדה קבעה כי בעל משרד עורכי הדין יתייצב לדיון הבא ויסביר את אופן ההתבטאות הקשה שלו כלפי מזכירת הוועדה, ולאחר מכן תינתן החלטה בעניינו.

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?