דלג לתוכן העמוד
יום שישי, 29 במאי 2020
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

ועדת הפנים אישרה: מערך אכיפה עירוני יוקם במבשרת ציון

מועצה מקומית מבשרת ציון

 

ועדת הפנים והגנת הסביבה, בראשות ח"כ יואב קיש (הליכוד), אישרה השבוע (25.7), פה אחד, צו לייעול האכיפה והפיקוח העירוניים ברשויות המקומיות (הוראת שעה) (שינוי התוספת הראשונה לחוק) (מס' 2), התשע"ח-2018.

השר לביטחון פנים הגיש את הצו לאישור הוועדה, בהסכמת שר הפנים, לאחר שמועצת זכרון יעקב החליטה שלא להקים מערך אכיפה עירוני בתחומה, בשל אי יכולתה להעמיד את המשאבים הדרושים ליחידת הפיקוח העירוני הייעודית. הצו מבקש למחוק את זכרון יעקב מרשימת הרשויות אשר נקבע בחוק כי יפעל בהן מערך אכיפה עירוני ובמקומה להוסיף את מבשרת ציון.

אליעזר רוזנבלום, המשנה למנכ"ל המשרד לביטחון פנים: "הרשויות נבחרו על פי קריטריונים, אבל זכרון יעקב החליטו לוותר על הפרויקט, או לפחות שלא יתבצע בנקודת זמן זו. מבשרת ציון היא הרשות הבאה בתור, על פי הקריטריונים, ועל כן אנו מבקשים להחליף בין הרשויות בכדי להעביר את המשאבים לשם".

יורם שמעון, ראש מועצת מבקשת ציון: "אנו רשות עם איתנות פיננסית ושמחים לקבל את האפשרות ומברכים את יו"ר הוועדה שהסכים לאשר את הנושא בהקדם, עוד בפגרת הכנסת".

יו"ר הוועדה, ח"כ קיש: "אנחנו מלווים את הפרויקט, שעדיין בשלב הפיילוט שלו, אבל מאמינים בו ותומכים בו". לאחר מכן אישרה הוועדה את הצו, פה אחד, כאמור.

 

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?