דלג לתוכן העמוד
יום שבת, 19 ביוני 2021
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

זוועה: בני זוג רצחו וקברו את השכן בגינת הבית

חקירת המשטרה חשפה כי בני זוג תושבי ירושלים, עפ"י החשד, רצחו את שכנם , ביתרו את גופתו וקברו אותה בגינה הסמוכה לביתם

המשטרה עצרה ביום א' בשעות הבוקר (14.5.17) בני הזוג, תושבי ירושלים כבני 44 , שנחקרו ביחידה מרכזית של המשטרה בחשד לרצח שכנם בן 59, ביתור גופתו והעלמת ראיות . בית המשפט האריך את מעצרם של החשודים עד לתאריך ה-24.5.17 והיום הוסר צו איסור הפרסום שהוטל על החקירה.

ראשיתה של החקירה בדיווח שהתקבל במוקד 100 של המשטרה ביום שבת (13.5.17) לפנות בוקר ע"י שני נערים הגרים ברחוב סמוך בשכונה בדרום העיר, שטענו כי בשעה שחזרו לביתם לפנות בוקר הבחינו בזוג השכנים הולכים עם עגלה ועליה מונחת שקית שחורה אטומה כהה וגדולה. עם הגעת השוטרים למקום החלו בביצוע סריקות על סמך התיאור שנמסר.

העגלה ששימשה להעברת הגופה (על פי החשד)

כמה שעות לאחר מכן, הגיע חברו של הקורבן לתחנת עוז במשטרה, ודיווח כי מזה מספר ימים הוא מנסה להשיגו ובאותו היום הגיע לבקרו והבחין שדלת ביתו פתוחה. כבר בשלב זה הבינו חוקרי המשטרה כי יש קשר בין שני האירועים והחקירה הוטלה על היחידה המרכזית של המשטרה.

מיד עם הגעת חוקרי הימ"ר לבית הקורבן, ולאור עדויות שנגבו ואיסוף ראיות, הוצא צו חיפוש ע"י בית המשפט לבית החשודים, המתגוררים בסמיכות לקורבן. במקביל לחיפוש שבוצע בבית החשודים, החלו החוקרים בחיפוש במעגלים קרובים ורחוקים יותר לביתם. במהלכם אותרו ממצאים שונים בהם כלי תקיפה, שעפ"י החשד, שימשו את החשודים לביצוע הרצח.

כלי הרצח שנמצאו בזירה (על פי החשד)

בתוך זאת החלו החוקרים להתחקות אחר צעדי בני הזוג ואיתרו סמוך לביתם גינה מגודרת כששער הכניסה אליה נעול, בה אותרה הגופה וחלקיה קבורים בבור שנחפר באדמה.

מחקירת המשטרה עולה כי בני הזוג גרים במשך שנים בסמיכות לקורבן, ביניהם התגלע סכסוך. עפ"י החקירה החשודים, ככל הנראה, תכננו לפגוע בקורבן ולגרום למותו. בשלב זה ביתרו את גופתו וביום שבת לפנות בוקר הוציאו את הגופה וחלקיה עטופים בשקיות כהות ובאמצעות עגלה הובילוה למתחם הגינה.

מהחקירה עולה חשד כי החשודים חפרו בור בפאת הגינה ולשם השליכו את גופת הקורבן וחלקיה, אותה כיסו באדמה ופעלו לטשטוש הראיות . כאמור עוד בשעות הבוקר נעצרו בני הזוג והובאו לחקירה ביחידה המרכזית של המשטרה, במהלכה קשרו עצמם לרצח , לביתור הגופה. מעצרם של החשודים הוארך , וחקירת המשטרה נמשכת.

מהמשטרה נמסר כי, לפי החשד, מדובר באחד מאירועי הרצח הקשים והמזעזעים שבוצע בקור רוח מקפיא דם. החשודים פעלו, עפ"י החשד, תוך תכנון הרצח ביצעוהו באכזריות תוך העלמת ראיות וטשטושם מהזירה.

החקירה המקצועית, המיומנת והמהירה הביאה לפענוח מעשה הרצח הקשה ומעצר חשודים תוך מספר שעות (!). המשטרה משבחת את ערנות האזרחים ושיתוף הפעולה עימם, כפי שנעשה כל העת גם באירועים ביטחוניים וגם באירועים פליליים.

הקבר שבו נמצאו שרידי גופת השכן

 

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?