דלג לתוכן העמוד
יום שלישי, 14 ביולי 2020
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

זו הנבחרת של השמאל הישראלי

  אני שמאלני. אני מאמין בזכויות אדם, בצדק חברתי, בפלורליזם ובשלום.

אני מאמין באדם, ומאמין שכל אדם, ללא הבדל גזע, דת, מין, שפה, לאום, מוצא, מגדר, השקפה פוליטית או נטייה מינית, זכאי לאותן זכויות ולאותן הזדמנויות לאושר, להגדרה עצמית ולמימוש הפוטנציאל שלו או שלה. כולם שווים בפני החוק ולכולם אותן זכויות: ליהודים, ללהט״ביות, לקשישים, לערביות, לבעלי מוגבלויות, לשרים ושועים ולנשים ואנשים מן הישוב.

אני אוהב את ישראל. אני קשור ומחובר אליה בדרכים רבות ובה אני בוחר לחיות ולגדל את ילדי. אין עוד מקום בעולם בו הייתי רוצה לחיות. אני מקבל את זכותם של כל אזרחי המדינה לחיות בה וסולד ממבחני נאמנות. הארץ הזאת שייכת לכל אזרחיה, והמדינה מצידה חייבת לספק את התנאים שיאפשרו לכל אחד ואחת מהם לממש את זכויותיו: ההזדמנות לאושר, הגדרה עצמית, מימוש הפוטנציאל האישי. המדיניות וסדר העדיפויות של המדינה צריכים לתת לכך ביטוי.

אני יודע שדמוקרטיה היא שיטת הממשל הטובה ביותר שקיימת היום, ומתעקש להזכיר לאלו ששכחו זאת, שהכרעת הרוב היא רק חלק אחד של השיטה, ושבלי חלקים אחרים שלה – כמו שלטון החוק, שמירת זכויות מיעוטים והפרדת רשויות, זו לא דמוקרטיה.

אני יודע שהשליטה שלנו על עם אחר היא לא מוסרית וחסרת תוחלת, ושגם אם נמשכה 50 שנה, סופה להסתיים. המחירים שאנו משלמים תמורת המשך הכיבוש הם בלתי נסבלים. הגיע הזמן שנכיר בכך ונושיט יד לשכנינו לשלום בדרך של פשרה. יש לנו הרבה מה להפסיד אם חלילה לא נעשה זאת, והרבה להרוויח כאשר כן. לא לנצח נאכל חרב.

אני מכבד את רצונם של אחרים לקבל על עצמם עול מצוות ומצפה מאחרים לכבד את רצוני שלא לעשות כן. הכבוד ההדדי הזה הוא מרכיב חיוני בחוסן שלנו כחברה וכמדינה.

לכן בבחירות הקרובות אצביע שוב "מרצ". ״מרצ מאמינה כי חברה צודקת אינה יכולה להתקיים בתוך כלכלה מושחתת ואי-שוויונית, במציאות של כיבוש וללא דמוקרטיה חזקה שנלחמת בגזענות ובאפליה״ (מתוך מצע מרצ). הצבעה למרצ היא הצבעה אידאולוגית והצבעה אסטרטגית בפתק אחד, הצבעה בעד כל מה שאני מאמין בו.

מרצ הוכיחה את עצמה בקדנציות הקודמות בעשייה הפרלמנטרית העשירה שלה, והראתה שניתן להשפיע לטובה על סדר היום הציבורי ועל חיי התושבים גם מספסלי האופוזיציה. בבחירות הללו ניצבת בראש רשימת מרצ נבחרת רעננה, מגוונת ומאוזנת. זו הנבחרת של השמאל הישראלי. אני מאמין בנבחרת הזאת ומקווה שמרצ תגדיל את כוחה ותקבל את ההזדמנות להמשיך ולהעצים את העשייה שלה – והפעם מהקואליציה.

אם אתם שמאלנים, הצביעו למפלגה שלא מתביישת להגיד שהיא שמאל, הגדילו את כוחה של מפלגה שמייצגת באופן הכי מדויק את מה שאתם מאמינים בו. הצביעו מרצ.

 

שי בנימין

חבר מועצה

מבשרת ציון

 

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?