דלג לתוכן העמוד
יום ראשון, 16 ביוני 2019
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

זינוק של 9% בתקציב מטה יהודה – 427 מליון שקל

 

תקציב המועצה האזורית מטה יהודה חזר לצמוח. מליאת המועצה אישרה השבוע את התקציב לשנת 2019 בסך 427 מליון שקל, גידול של 9% ביחס לתקציב בשנת 2018.

יו"ר ועדת התקציב של המועצה, דני טרגן מקיבוץ נתיב הל"ה, אמר כי התקציב לשנת 2019 משקף גידול של 35 מליון שקלים ביחס לשנה הקודמת. לדבריו, הגידול בתקציב התאפשר כתוצאה מהעמקת הגבייה שבוצעה בשנתיים האחרונות בהיקפים משמעותיים.

טרגן הדגיש כי על מליאת המועצה לקדם את ההמלצות של הוועדה לנושא ההסעות. לדבריו, המצב הנוכחי "מאפשר כמעט לכל ילד ללמוד איפה שהוא רוצה", וזאת במימון הציבור. כתוצאה מכך מוטל עול בהיקף של קרוב ל-40 מליון שקל על תקציב המועצה, וללא פעולה, צפוי העול הזה להמשיך ולגדול, לאור הגידול במספר התושבים.

גזבר המועצה, משה אוחיון, ציין כי לאור הקיצוץ במענקי האיזון של משרד הפנים בהיקף של כ-22 מליון שקלים (ביחס לשנת 2016) הייתה המועצה חייבת למצוא מקורות תקציביים והעמקת הגבייה הייתה הדרך המועדפת.

אוחיון ציין כי המועצה הגדילחה את הכנסותיה מארנונה בלמעלה מ-33% ביחס לשנת 2016, מ-120 מליון שקל ל-160 מליון שקל ב-2018.

ראש המועצה, ניב ויזל, ציין כי ב-2019 המועצה תשקיע הרבה בבבניית מגרשי ספורט אתלטיקה ובפתרון ביוב לארבעה יישובים נוספים. לדבריו, כיום יש במועצה 14 יישובים ללא פתרון ביוב והדבר פוגע ביכולתם של היישובים הללו להתפתח ולגדול. “אם נצליח להקים מערכת ביוב בארבעה יישובים ב-2019 וזו תהיה הצלחה מסחררת", ציין ויזל.

מליאת המועצה אישרה פה אחד את תקציב המועצה ונפרדה מדני טרגן, המסיים תפקיד של יו"ר ועדת התקציב לאחר עשר שנים. טרגן, ששימש בעבר כמנכ"ל מפעל תמ"י וכמנכ"ל מפעל "מעברות", הוא גיסו של ניב ויזל.

 

פורש לאחר עשר שנות התנדבות. דני טרגן

 

 

 

 

 

 

 

 

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?