דלג לתוכן העמוד
יום שישי, 22 בינואר 2021
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

זיקוקים ביום העצמאות - סיוט לכלבים

במהלך יום העצמאות ה-72 למדינת ישראל, צפויים כל תושבי ישראל להישאר בהסגר ביתי בשל מגפת הקורונה, וחגיגות יום העצמאות לא יהיו כשגרתם. עם זאת הוחלט כי יתקיימו מופעי זיקוקים בכל הרשויות ובאותה השעה בדיוק, 22:10 בערב יום העצמאות, כך שמופע הזיקוקים השנה צפוי להיות רועש במיוחד. לרובנו החוויה תהיה מהנה, אך למרבה הצער הכלבים ייהנו הרבה פחות ממופעי הזיקוקים שמלווים בקולות נפץ ופיצוצים, עבורם מדובר בסיוט ובסכנה בריאותית ממשית. בארגון הרופאים הווטרינרים ברשויות המקומיות מתריעים כי קולות הפיצוצים של הזיקוקים עלולים לגרום לכלבים חרדות ולבהלה גדולה שבעקבותיהם הם יברחו, ייעלמו ואף יפגעו.

בריחת הכלבים מבעליהם ביום העצמאות הפכה לתופעה. הכלבים מתחילים לרוץ, ולאחר זמן מה, הם נרגעים אבל הם לא יודעים היכן הם נמצאים וכיצד לשוב הביתה. כך, הכלביות ברשויות המקומיות וכן אלו של האגודות והעמותות מתמלאות בתקופה זו בכלבים שלא רק עברו חוויה מבהילה אלא אף איבדו את ביתם ואת משפחתם.

גם כלבים ממושמעים, שאינם נוהגים להתרחק מבעליהם, ואפילו כלבי שמירה שחונכו בקשיחות, עלולים להיבהל מאד ולברוח וזאת משום שחוש השמיעה של כלבים מפותח הרבה יותר מחוש השמיעה של בני האדם, ולכן הם שומעים כל דבר בעוצמה מוגברת עד מאוד.

בארגון הרופאים הווטרינרים ברשויות המקומיות ממליצים להימנע מלהוציא מהבתים את הכלבים בשעת הזיקוקים, ולדאוג להם לסביבה בטוחה.

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?