דלג לתוכן העמוד
יום שבת, 02 בדצמבר 2023
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

זנוח: השכרת מחסן ב-8,000 שקל לחודש

8,000 שקל לחודש השכרת מחסן במושב. אילוסטרציה

תביעה של בני זוג ממושב זנוח כנגד ספק של חומרי בנייה מגלה את היקף ההכנסות של תושבי המושב מהשכרת מחסנים בו.

התביעה נוגעת לפגמים שנפלו באספקת חומרי הבנייה מסוג פנל פח מוקצף ולצורך של בני הזוג להתאים את המחסן לחומרי הבנייה הפגומים שקיבלו. כמו כן הם טענו לעיכוב באספקת חלק מהחומרים ועל כך שחומרי הבנייה הגיעו אליהם במשאית ללא מנוף והם נאלצו לשכור פועלים כדי שיפרקו אותם.

כתוצאה מהעיכובים שנבעו בשל רשלנותה של חברת חומרי הבניין, בניית המחסן הסתיימה באיחור של כחודשיים וחצי, מה שגרר איחור במסירת המחסן לשוכר עמו כרתו התובעים הסכם שכירות. בשל האיחור האמור, טענו התובעים להפסד דמי שכירות בגובה של 10,000 שקל בחודש ובסך הכל 25,000 שקל.

בנוסף הם דרשו פיצוי בסך של 15,000 שקל בגין הפנלים הפגומים, השבת סך של 2,500 שקל עבור תשלום יתר ששילמו לנתבעת בגין רכישת המוצר, ופיצוי בגין אובדן ימי עבודה ובגין עוגמת נפש, בסך של 15,000 שקלים. בסך הכל הסתכמה התביעה על סך של 68 אלף שקל.

השופט מוחמד חאג' יחיא מבית המשפט השלום בבית שמש קבע כי חברת חומרי הבנייה כשלה באספקה מאוחרת של חומרי הבניין וכי הפאנלים שסופקו לא היו תואמים למוצר שהוזמן.

בהתייחס לתביעה על הנזק שנגרם לבני הזוג בגין האיחור במסירת המחסן לשוכר קבע השופט כי החוזה שנחתם עם השוכר הועמד על סך של 8,000 שקלים לחודש בלבד ודחה את טענת התובעים כי היו אמורים לקבל סכום גדול יותר במועד מאוחר.

בסופו של דבר פסק השופט פיצוי בסך של 23.5 אלף שקל לתובעים ובתוספת של שכר טרחת עורך דין בהיקף של 5,000 שקל.

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?