דלג לתוכן העמוד
יום שישי, 30 ביולי 2021
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

ממשיכים במסורת: טקס הנצחה וירטואלי לזכר שרון אדרי הי"ד

המועצה האזורית מטה יהודה מקיימת מעל ל-20 שנים מסע אופניים להנצחת החייל שרון אדרי הי"ד, לוחם חטיבת הנח"ל ובן מושב זנוח שנחטף ונרצח בידי מחבלים. השנה, מגפת הקורונה שיבשה את השגרה המוכרת וכולם נדרשו למציאות אחרת ומציאת פתרונות יצירתיים. במועצה סרבו לוותר על המסורת שמתקיימת מידי שנה והחליטו כי מסע ההנצחה יתקיים במסגרת שונה, ללא משתתפים, וישודר בדף הפייסבוק של המועצה.

שרון אדרי נולד בכ"ו באדר ב' תשל"ו, 28 במרץ 1976. משפחתו מספרת כי ילדותו עברה עליו באווירת הנופים הקסומים של הרי יהודה, במושב זנוח יישוב פסטורלי ושליו. שרון היה בן הזקונים, הצעיר מבין שבעה אחים ואחיות, ובלט במסירותו למשפחתו, בצניעותו ובטוב ליבו. הוא החל את השירות הצבאי כלוחם בפלוגת הסיור של חטיבת הנח"ל, ולאחר מכן המשיך לשרת במפקדת החטיבה. הוא תואר על ידי מפקדיו כחייל מסור, בעל משמעת עצמית גבוהה, שמילא את תפקידו בחריצות רבה ובלט בחיוכו ובנועם הליכותיו.

חייו נגדעו באכזריות בכ"ו באלול תשנ"ו, 9 בספטמבר 1996, כאשר בעת שירותו הצבאי נחטף שרון באזור צריפין על ידי בני עוולה חוליית מחבלים מהכפר השכן צוריף. הם רצחו את שרון וקברו את גופתו בשולי הכפר. לאחר היעלמו הוא הוכרז כנעדר צה"ל.

במשך שבעה חודשים נמשכו החיפושים הקדחתניים אחר שרון. הייתה זו תקופה של ציפייה דרוכה בה נעה המשפחה בין תקווה לייאוש. לאחר שבעה חודשי היעדרות נמצאה גופתו של שרון ז"ל. בכף ידו הקמוצה נמצאה כיפתו, חלקה החשוף דהוי וחלקה החפון שמר על גווניו העזים.

המסע שנועד להקנות לדור ההמשך ערכים של מורשת, ציונות, מעורבות חברתית ודו-קיום, אהבת האדם והמולדת התקיים השנה בסימן אהבה מרחוק בהשתתפותם של ראש המועצה, עובדי המועצה, בני משפחתו של שרון וחבריו מהצבא. כל אחד מהמשתתפים סיפר בהתרגשות גדולה על שרון, על צניעותו ועל חסרונו בחייהם.

ממשפחתו של שרון נמסר: "אנו מקווים שמסורת מסע האופניים תמשיך ותגדל משנה לשנה. מאות הרוכבים והמשתתפים נותנים לנו את הכוח להמשיך במפעל ההנצחה של שרון היקר שלנו. אנו מודים למועצה ולמשתתפים על הנאמנות לאורך השנים וניפגש בעז״ה במסע הבא!".

ניב ויזל, ראש המועצה האזורית מטה יהודה: "אנו פועלים גם השנה לשמר את המסורת ולהנציח את זכרונו של שרון. למרות הנסיבות הייחודיות. המשך המסורת משמעותה ניצחון על הטרור ואנו תקווה לחדש את הרכיבה בשנה הבאה באירוע גדול ומכבד".

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?